Gıda Hattı

Ebeveynler için Astroloji Ebeveynler için astroloji: Terazi burcu çocukları

13 Eylül 2021, 06:00
Paylaş

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Terazi Burcu Çocukları

Terazi burcu çocuklar sürekli hareket halinde olabilirler ve durgunluktan nefret ederler. Bu eşsiz çocuklar kendilerini her zaman diğer insanların bakış açısından görmeye çalışırlar. Başkalarının düşüncelerinde kendi yansımalarını ararlar. Bu çocuklar, diğer insanlara ne kadar iyi olduklarını göstermek isterler. Olumlu yanlarını ortaya çıkarmak için ne gerekiyorsa yaparlar. Kendilerine değer veren herkesten övgü ve takdir beklerler. Terazi burcu çocuklar ile onların emeğini görmezden gelen herkes arasında büyük tartışmalar çıkacaktır. Bu çocuklar en yakın arkadaşlarına sıkı sıkıya bağlı kalırlar, onları korur ve bu birlikteliği güvence altına almak, güçlendirmek isterler. Genellikle bu çocuklar özgüven eksikliği yaşarlar. Ebeveynler olarak kendilerine güvenmek zorunda olduklarını öğretmelisiniz. Tiyatro gibi etkinlikler bu durumda yardımcı olabilir, çünkü orada farklı maskeler takabilir ve böylece kendilerine en uygun olanı bulabilirler.

Zorlukların üstesinden gelmeyi zamanla öğreneceklerdir. Diğer insanlarla olan ilişkilerini geliştirmek bu onlar için büyük önem taşır, çünkü terazi burcundaki kişiler birisiyle işbirliği yaptıklarında gelişim gösterirler. Bu çocuklar çok dürüst ve adildir. Her şeyi adil ve doğru yapmak isterler. Karar vermede yanlış tercihler yapabilirler. Bu nedenle, doğru yolu bulması için çocuklarınıza biraz zaman verin ve ardından doğru tercihleri için övün. Terazi burcundaki kişiler, farklı çatışmaları çözmede son derece iyidir. Birçok seçkin diplomat terazi burcudur. Adaleti sevdikleri için avukat ve yargıç olarak başarılı olurlar. Sınıfta arabulucu rolü üstlenebilirler. Terazi burcu çocukların bir diğer büyük sorunu da reddedememeleridir. Bu durumdan avantaj sağlamak isteyen birçok kişi ile karşılaşabilirler.

Ebeveynleri olarak yeri geldiği zaman insanları reddetmenin gerekli olduğu anı onlara öğretmek esastır. Güzel ve dengeli olan her şeye karşı büyük bir sevgileri vardır. Her şeyde uyum ararlar. Çocuklarınızı büyük bir sevgi, dürüstlük ve adaletle kuşatın. Doğa ile güçlü ve derin bir bağlantı isterler. Bu çocuklar farklı çiçeklere, harika parlak renklere ve tazeliğe bayılırlar. Onlar doğal sanatçılardır ve onların yeteneklerini geliştirmeniz gerekir. Onlara toplumla nasıl iletişim kuracaklarını öğretmek de iyi bir seçimdir. Çünkü yalnız kalmaktan nefret ederler ve her zaman daha fazla arkadaş bulmaya çalışırlar. Buradaki amacınız, bunu nasıl doğru bir şekilde yapacağınızı öğretmektir. Bu çocuklar genellikle büyüleyici ve hoştur. Çok stresli zamanlarda değişkenlik gösterebilirler. Onlara zorluklarla gerçekte oldukları gibi yüzleşmelerini öğretmelisiniz. Adalete çok değer veriyorlarsa, kendilerine karşıda adil ve dürüst olmalıdırlar. Bu herkes için daha iyi olacaktır.

Uyum Haritası

Anne: İkizler veya Terazi annesi, Terazi çocuğu için en uygun olanıdır.

Baba: Aslan veya Kova babası ise Terazi çocuğu için en uygun olanıdır.

Doğum – 6 ay arası: Büyüleyici bebektir ve talepleri çok azdır. Güzel ve güler yüzlüdür. Arkadaşlığı sever ve gerçekten gözlemcidir. Yalnızken gergin olurlar. İstikrarlı bir rutini varsa daha iyi hissederler. Konfor, onlar için mutluluğun en temel yapı taşıdır. Bilgileri esas olarak görme ve duyma yoluyla algılar. Bu algılarını geliştirmesi için yardımcı olabilirsiniz.

6 – 18 ay arası: Gerçekten iletişim özellikler güçlüdür ve etrafta insanlar olduğu zaman mutlu olurlar. Terazi burcunun rahatlığı için düzen ve temizlik çok önemli faktörlerdir. Muhtemelen yaşıtlarından daha erken konuşmaya başlayacaktır. Nasıl karar vereceğini ve mümkün olan en iyi cevabı nasıl alacağını öğrenir. Güçlü ellerde rahat hissederler. Hareketlerini engellemeyen bol giysiler Terazi burcu çocuklar için en iyi tercihlerdir. Herhangi bir fiziksel sınırlama rahatsız olmalarına ve ağlamalarına neden olabilir.

18 ay - 3 yaş arası: İnsanlarla daha fazla iletişim kurmak isterler. Başkalarıyla eşit olmak ve diğer çocukların sahip olduğu şeylere veya daha fazlasına sahip olmak isterler. Neyin iyi neyin kötü olduğunu, nasıl davranılacağını öğrenirler. Romantik ilişkiler konusunda çok meraklı olurlar. Birçok favori eşyaya sahip olacaklardır. Bunlar giysileri oyuncakları hatta mama kaşıkları bile olabilir. Karar alma aşamasında ise birisi onay verene kadar çözüm üretmek onlar için oldukça sıkıntılı olabilir.

3 – 6 yaş arası: Farklı sosyal rollere uyum sağlamaya ve uygun olanı bulmaya çalışırlar. İlişkilerin farklı ve değişken olabileceğini bilirler. Bu yaşlarda farklı hayali hikayeleri duymaya hazır olun. İnsanları birbirleriyle karşılaştırmaya dayalı kaba bir sınıflandırma oluştururlar. Yanlış kararlarla tek başlarına başa çıkmak yerine başkalarından yardım isterler. İşlerin nasıl yapılması gerektiğine, kurallara ve düzenlemelere ilgi duymaya başlarlar. Ebeveynleri olarak hayatın sadece siyah ve beyazdan ibaret olmadığını, gri dönemlerin de yaşandığını anlatmanız gerekir. Kendi sınır çizgilerini oluşturmakta ve karar vermede biraz yardıma ihtiyaçları vardır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.