Gıda Hattı

Ebeveynler için Astroloji Ebeveynler için astroloji: Oğlak burcu çocukları

13 Eylül 2021, 03:00
Paylaş

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Oğlak Burcu Çocukları

Oğlak burcu kişiler boş oturamaz. Bazı önemli işlerde yer almaları gerekir. Pratik olmayan şeylerden nefret ederler. Kesin ve makul bir amacı olan her sorumluluğu üstlenirler. Birçok astrolog, bu burcun insanları hakkında çok ilginç bir düşünceye sahiptir. Oğlak burçları gençken yaşlı, yaşlıyken genç olduğunu söylerler. Sonuç olarak, küçük çocuğunuzun çocukluğunda bir yetişkin gibi davranmasına şaşırmayın. Hayatı ciddiye alırlar. Disiplinin ne anlama geldiğini bilirler, kendilerini kontrol edebilirler ve sevgilerini asla çok fazla açığa vurmazlar. Sahip oldukları görevlere çok değer verirler. Çok sorumlu ve özverilidirler. Ailenin en büyük çocuğu olduklarında özellikle daha ciddi olurlar. Bu tür çocuklara her zaman güvenebilirsiniz. Tabii ki çocuk bir yetişkin gibi davranıyorsa ciddi bir insan olarak kabul edilmelidir. Bununla birlikte, çocuk çocuktur ve oyun zamanına ihtiyaç duyar.

Oğlak burcu bir çocuk, ebeveyn bakımı ve sevgisi ile çevrili mutlu bir çocukluk olmalıdır. Böyle bir çocuk, yönetim gerektiren oyunları sever, çünkü oğlak burçları, çalışma sürecini ve zaman yönetimini organize etmede iyidir. Oğlak burcu çocuğun, ev işlerinde size yardım etmesine izin verirseniz memnun olacaktır. Hesap makineleri veya bilgisayarlar gibi yetişkinlere yönelik şeyler de ilgilerini çeker. Sanki büyük kurucularmış gibi, çeşitli şeyler yaratmakta iyidirler. Bu nedenle, bu tür çocuklar için en iyi oyuncaklar,  inşaat işleri yapmanın mümkün olacağı oyuncaklar olacaktır. Farklı bulmacalar, yapbozlar vb. Bu çocuklar her işi mükemmelleştirirler çünkü her zaman her şeyi mükemmel bir şekilde başarmaya çalışırlar. Gücün değerini bilirler ve iyi komutanlardır. Onları herhangi bir çocuk grubunun lideri olarak görebilirsiniz. Hedeflere nasıl ulaşacaklarını bilerek mükemmel bir şekilde hükmedebilirler. Ayrıca, tüm grubun isteklerini dikkate alırlar ve tüm istekleri karşılamak için bir uzlaşma bulmaya çalışırlar. Ancak sabırları eksiktir ve bu ders bu tür çocuklar tarafından doğru bir şekilde öğrenilmelidir. Aşırı eleştirel, agresif olma ve olumsuz düşünme eğilimindedirler. Bununla birlikte, onlara uygun dersleri öğretirseniz, muhtemelen gelecekte karşılaşacakları zorlukları ortadan kaldırmış olursunuz.

Oğlak burcu çocuklar, sorumluluğun ne anlama geldiğini bilirler ve çok güvenilir kişilerdir. Bu tür çocuklara karşı sabırlı ve nazik olmalısınız, çünkü kaba ve sert muamele, uzun süre geçmeyecek çok derin yaralar bırakabilir. Baskın ebeveynin davranışını kopyalarlar ve böylece gelecekte bu davranışlara tutunurlar. Oğlak burcu çocuklara ruhsal ve maddi olmak üzere her insanın iki temel dünyasıyla nasıl başa çıkılacağını öğretmek hayati önem taşır. Maddiyat ve maneviyat arasındaki dengeyi nasıl bulacaklarını bilmeliler. Ancak dürüst ve makul bir şekilde çalışılırsa mutlu olurlar.

Uyum Haritası

Anne: Oğlak veya Yengeç burcu anne, Oğlak çocuğu için en uyumlu annedir.

Baba: Oğlak burcu çocuğu için en iyi uyumlu babalar Boğa veya Başak burcudur.

Doğum – 6 ay arası: Gözlemci olurlar. Sarılmaları severler. Ürkek ve sakindirler. Doğrudan gözlerinizin içine bakar, bakışlardan kaçmazlar. Oğlak burcu çocuk kendini güvensiz hissederse, inatçı olabilir veya sakinleşmesi zor olabilir. Ebeveynlere bağlıdır, kucaklaşmaları ve güvenlik hissini severler. Bir şeyi yapamamaktan nefret ederler.

6 – 18 ay arası: Akıllı ve meraklı olurlar. Oğlak burcu çocuklar bu yaşlarda ebeveynlerden veya aile üyelerinden her şeyi kopyalar. Kaşığını mümkün olan en kısa sürede kendisi tutmaya çalışacaktır. Oyuncaklarla oynadıktan sonra evi temizlemeye yardımcı olacaktır. Etraflarındaki dünyayı araştırmak için küçük bir itme gerebilir. Birlikte olmayı, övülmeyi ve bir yetişkin gibi hissetmeyi severler.

18 ay - 3 yaş arası: Merakları giderek artar. Etrafındaki her şey hakkında bir bilgi arar, insanlar (özellikle ebeveynler), doğa, tarih sevgisini geliştirir. Çok dikkatli ve analitiktir. Bu çocuklara her şeyin açıklanması gerekir. Çoğu zaman sakin ve iyi huyludur. Bazen ebeveynlerle aynı fikirde olmayabilir ve kendi bakış açısını savunabilir. Oğlak çocukları güçlü kontrol ve kurallar gerektirir. Ancak her kural ve her sınır onlara açıklanmalıdır. Aksi taktirde sorumluluklardan kaçabilir. Yalnız kalmaktan nefret ederler.

3 - 6 yaş arası: Yetişkin olmak ister ve aynı anda her şey olmaya çalışırlar. Bu davranışlar bir çocuk için garip görünebilir. Oğlak burcu çocuklara bu yaş aralığında ciddiyet ve inat hakimdir. Sorumluluk anlayışı ebeveynleri yanlış yönlendirebilir ve çocuğa bu yaş için gerekenden daha fazla sorumluluk verebilirler. Ürkek, cömert ve sevimlidir. Normlar ve disiplin korunmalıdır, ancak destek ve anlayış sağlandığından emin olmanız gerekir. Oğlak burcu çocuğu, bir şeyi başaramamaya dayanamaz.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.