Gıda Hattı

Ebeveynler için Astroloji Ebeveynler için astroloji: Başak burcu çocukları

13 Eylül 2021, 07:00
Paylaş

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Başak Burcu Çocuklar

Başak burcu, düşüncelerle dolu bir burçtur. Bu çocuklar, dünyada tüm alanlarda neler olup bittiği konusunda genellikle çok meraklıdırlar. Özellikle doğaya ve fizik konularına ilgi duyarlar. Doğayı keşfetmeye bayılırlar. Bu çocuklar mekanik konusunda ne kadar iyi olduklarını hemen gösterirler. Örneğin, bir oyuncağı parçalayabilirler, ancak daha sonra bir araya getirebilirler. Bu gibi işlere oldukça yatkındırlar. Ayrıca çeşitli geometrik şekillerle de araları iyidir. Daha sonra hayata geçirebilecekleri hayati bilgileri gözlemlemeyi ve toplamayı severler.

Bu çocuklar diğer insanlara yardım etmeyi severler. Diğer insanlar ile İlgilenir ve onlar için endişelenirler. Herkesin mutlu ve rahat olmasını isterler. Eğer bir şeylere ihtiyacınız varsa, etrafınızda Başak burcu arayın. Size elinden gelen yardımı yapacak ve destekleyecektir. Sonuç olarak, diğer insanlara yardım etmeyi o kadar çok seviyorlar ki, büyüdüklerinde diğer insanlara yardım eden meslekleri seçebilirler. Kişisel asistanlar veya çok iyi öğretmenler olabilirler. Tabii ki, sağlıkla ilgili konularda iyi oldukları için mükemmel doktorlardır. Ayrıca, iyi organize etme becerilerine sahiptirler ve olağanüstü organizasyonlar hazırlayabilirler.

Başak burcu çocukları evi toplamaya yardımcı olmayı sevebilirler. Evlerini ve rutinlerini severler ve ne pahasına olursa olsun onları korurlar. Bu insanların ortak ve en önemli özelliklerinde biri de anormal eleştirileridir. Kendileri dahil herkesi ve her şeyi eleştirirler. Bu alışkanlık ilerleyen yaşlarda ciddi bir soruna dönüşebilir. Bu nedenle anne babaların bu konuya çok dikkat etmesi gerekmektedir. Ne yazık ki, olayların sadece kötü yönlerini görmeye yatkın olurlar. Ebeveynleri, onlara bardağa dolu tarafından bakmak konusunda rehberlik etmelidir. Bu çocuklar kusurları aramayı tercih ederler. Onları bularak düzeltmeye çalışırlar. Bu nedenle, üstlerindeki kişiye her zaman gözden kaçırılan bir şey olup olmadığını sorabilecek iyi birer yardımcıdırlar.

Başak burcu çocukların aşırıya kaçan eleştirilerini yavaş yavaş düzeltmeye çalışın.  Nasıl zinde ve sağlıklı kalacaklarına dair doğuştan gelen içgüdülere sahiptirler. Çoğu zaman, bu çocukların doktor-hasta oyunları oynadığını görebilirsiniz. Tüm insanları ve tüm Dünya Ana'yı iyileştirmek isterler. Ayrıca harika mantıklarıyla tanınırlar. Matematikte ve çeşitli hesaplamalarda iyidirler. Başaklar okumayı çok severler. Günlük hayatta işlerine yarayacak her türlü bilgiye sahip olmak isterler. İyi öğretmenler ve yazarlar da olabilirler. Bu çocuklar hayvanları şımartmaya ve onlarla ilgilenmeye bayılırlar. Ayrıntılı bir zihne sahiptirler ve mühendislikte ve teknik cihazlarla çalışma konusunda başarılı olabilirler. Hafızaları mükemmel ve kesindir. Anılarında pek çok şeyi resmederler ve belirli bir günde ne giydiğinizi size tam olarak söyleyebilirler. Çalışma sürecini organize etmede veya bir şeyi kategorize etmede iyidirler. Çocukluktan itibaren her şeyi düzene sokmayı severler. Fiziksel veya entelektüel olsun, herhangi bir işten korkmazlar.

Bununla birlikte, hedeflerine ulaştıktan sonra işlerinden memnun kalmayabilirler. Onlar mükemmeliyetçidir. Bir diğer önemli nokta ise lider olma korkularıdır. Mükemmel bir lider olmak için gerekli tüm becerilere sahip olmalarına rağmen, liderlik etmeyi değil, takip etmeyi tercih ederler. Ebeveynleri, içlerinde her şeyi kendi başına yapabilen, güçlü ve kendine güvenen bir kişiler olmaları için onları yönlendirmelidir.

Uyum Haritası

Anne: Başak veya Terazi burcu bir anne, Başak çocuğu için en iyi uyumlusudur.

Baba: Boğa veya Oğlak burcu babalar, Başak çocuğu için en uyumlu babadır.

Doğum – 6 ay arası: Sevimli ve ciddi olurlar. Kaprisli değillerdir ve uyumludurlar. Sarılmaları sever ve ebeveynlerinin kucağında olmayı tercih eder. Rahatsızlık duyduğunda kolayca ağlayabilirler. Alışılmadık şeyler yerine rutin bir programı tercih ederler. Müfettiş gibi meraklı olurlar. Sarılmayı çok severler. Ani şeylerden hoşlanmazlar.

6 – 18 ay arası: Alışkanlıkları ve yaklaşımları gelişir. Uyanık, gözlemci ve meraklı olurlar. Başak burcu çocuklar olup biten her şeyi hatırlar. Başak çocuğu, diğer çocuklardan daha erken konuşmaya ve soru sormaya başlar. Doğayı sever, hayvanlara ve çiçeklere sevgi gösterir. Akıllı oyuncakları veya yapı oluşturma oyuncaklarını tercih eder. Çok konuşkandır ve sarılmayı sever. Hata yapmaktan nefret eder, düştüğünde hemen ağlar.

18 ay - 3 yaş arası: Çekingen ve meraklı olan bu çocuklar, ilgi istemez, sessizce ihtiyaç duyduğu bilgilere ulaşmak ister. Akıllı ve çabalarında tutarlıdır. Her zaman çok soru sorar, her şey hakkında bilgi edinir. Başakların ruh hali merak, nezaket ve dürüstlükten, hayal kırıklığına, itaatsizliğe ve kaosa kadar değişir. Başak burcu çocuklar erken konuşmaya başlamadıysa, bu yaşta konuşmaya başlar.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.