Gıda Hattı

Ebeveynler için Astroloji Ebeveynler için astroloji: Balık burcu çocukları

13 Eylül 2021, 01:00
Paylaş

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Balık Burcu Çocukları

Su grubunda yer alan Balık burcuna sahip kişilerim en belirgin özelliği sürekli düşünmek ve hayal kurmaktır. Herkesten farklı ve canlı bir zihinleri vardır. Bu burcun sembolü olan, birleşmiş, ancak farklı yönlerde yüzen iki balık figürü, onlar hakkındaki bir fikir edinmemizi sağlayabilir. Bu çocuklar doğaları gereği aşırı duygusal, nazik, şefkatli ve sevecendir. Sakinliğe bayılırlar ve her zaman uyum ve dengeyi ararlar. Sessizliği ve yalnızlığı severler. Farklı sanat türleri onları sakinleştirir. Bunların başında da müzik gelmektedir. Duygusal olarak incinirler ise, o kötü anılarla çok uzun yaşarlar ve duygusal yaraları çok uzun süre sonra iyileşir. Balık burcu çocuklar idealisttir. Ne pahasına olursa olsun diğer insanlara yardım etme istekleri nedeniyle, çoğu zaman kendi ihtiyaçlarını unuturlar ve çok acı çekerler.

Balık burcu çocuklar, etraftan gelen her türlü uyarana oldukça açıktır. Bu nedenle çevrelerinde olan insanlar ile kolayca bağ kurabilir ve onların neler hissettiğini anlayabilirler. Bu yeteneklerini bilinçaltı düzeyde özümserler. Diğer çocukların ve yetişkinlerin davranışlarını kopyalarlar ve bu şekilde başkalarının isteklerini anladıkları için kolayca birçok arkadaş edinebilirler. Çok kibar ve arkadaş canlısıdırlar. Onları yardıma çağırırsanız, koşa koşa gelirler. Diğer insanlara karşı güçlü bir bağları olduğu için, bireysellik duyguları belirsizdir. Balık burcu bir çocuk için bu en önemli noktadır. Böyle bir çocuğa kendi yolunu nasıl belirleyeceğini öğretmelisiniz. Aksi takdirde, başkalarının iradesine yenik düşme riski büyüktür. Fazla saf ve kolay güvenen kişilikleri nedeniyle birçok insan bundan faydalanabilir. Diğer insanlar içi fazla fedakarlıkta bulunmak çocuğunuzun incinmesine neden olabilir.

Balık burcu çocuklar için, karşıdaki kişiden neler beklenmesi gerektiği veya bir başkası için ne ölçüde fedakarlık yapılması gerektiğinin öğretilmesi en önemli bu hayatta alabilecekleri derstir. Sürekli fedakarlık yapmak, sadece büyük acılara ve hayal kırıklıklarına yol açan yanlış bir yoldur. Bu yaşam dersini uygun bir şekilde öğrenirlerse, Balık çocukları, kendi kıymetlerini bilecekler ve gerçekten hak ettiklerini ne zaman almaları gerektiğini bilerek ayakları üzerinde daha güçlü duracaklardır.

Bu çocuklar başkalarına yardım etmeye bayılır ve aynı zamanda bundan zevk alırlar. Bu nedenle, okullarda, bakım evlerinde veya sosyal yardımlaşma kurumlarında çalışmak bu tür ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyabilir. Başkalarını önemsemeyi severler. Bir evcil hayvan onların üzüntülerini gidermek için çok iyi olabilir. Merhametlidirler ve her zaman önce grubun en zayıfına yardım etmeye çalışırlar. Balık çocukları alışılmadık bir şekilde sezgileri ile hareket etmeye bayılır. Bu kadar çok şeyi nerden bildiklerini anlayamayabilirler. Birçok şeyi öngörebilirler. Neşeli ve iyi kalpli oldukları için diğer insanların moralini kolayca yükseltirler.

Güzel eserlere, sanata, tiyatroya ve müziğe bayılırlar. Genellikle çok yeteneklidirler. Resim yapma veya oyunculukta iyidirler. Muazzam bir hayal gücüne sahiptirler, ancak zor zamanlar yaşarlarsa potansiyelleri tam olarak ortaya çıkmayabilir. Yeteneklerini geliştirmek için, onları rahatlatan şeyleri - sanatı ve müziği - kullanabilirsiniz. Ayrıca onlara stresin herkesin hayatının kaçınılmaz bir parçası olduğunu ve bununla yüzleşmeleri gerektiğini öğretmelisiniz. Çocuğunuza korkularıyla nasıl başa çıkacağını öğretmek son derece önemlidir. Hepimiz bazı şeylerden korkarız. Bu normal bir durumdur. Önemli olan, korkularımızla nasıl yüzleştiğimizdir. Korkularımıza karşı cesurca karşı koymalıyız. Su grubunda yer alan Balık burcu çocuklar suya bayılır ve yüzmek, bunaltıcı görünen zorlukların üstesinden gelmelerine büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Yetişkin Balıklar arasında çok sayıda eğitimci, doktor ve ruhani lider vardır. Yönetici gezegenleri olan Neptün sayesinde, bu burçtaki kişiler ruh hali değiştirmek konusunda ustadırlar. Çoğu zaman zorluklar ortaya çıktığında bu duruma uygun bir ruh haline bürünürler. Onlar çok yetenekli insanlardır ve inanılmaz bir nezakete, hayal gücüne sahiptirler ve sahne sanatları, resim yapma, dans etme ve yazma konusunda iyidirler.

Farklı ruh hallerine bürünme alışkanlığı, çocuğunuzu manipülatif ve dürüst olmayan bir insan haline getirebilir. Bu konuyu izlemeli ve bu tür olayların önüne geçmelisiniz. Bazen çocuğunuz hile yapabilir, yanılsamalar yaratabilir, sadece istediğini elde etmek için yüksek sesle ağlayabilir. Balık çocuğuna dürüst davranmasını öğretmelisiniz. Her Balık kişiliği, birçok türde bağımlılığa yatkındır. Aldatma sanatı da bunlardan biridir. Çocuğunuza iyi alışkanlıklar öğretin çünkü bunu kaçırırsanız yoldan sapabilir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak gerçekten zordur. Unutmamalısınız ki çocuğunuzla ilgili her şey son derece önemlidir. Eğer bazı önemli noktaları kaçırmazsanız çocuğunuz iyi ve mutlu olacaktır.

Uyum Haritası

Anne: Yengeç veya Boğa burcu, Balık burcu çocuğu için en uyumlu anne olabilir.

Baba: Balık burcu bir çocuk için en uyumlu baba Akrep veya Koç burcu olabilir.

Doğum – 6 ay arası: Kararsız olabilirler. Sevimli ve kucaklanabilir bebeklerdir. Eğlencelidirler ve uyumayı severler. Esnektirler. Etrafta insan olmasını sever ama yalnız kalmaları sorun yaratmaz. Gizliliğe ihtiyaçları vardır. Müziği ve sakinleşmeyi severler. Onlara karşı nazik davranmak çok önemlidir.

6 – 18 ay arası: Yabancılardan kaçınır ve onları görmezden gelirler. Doğaya ve hayvanlara ilgi duyar. Düzenli olarak bir yüzme havuzunda veya banyoda vakit geçirmekten mutlu olacaktır. Balık burcu çocuğu çok seslidir ve müzik dinlemeye bayılır. Duygusal ve empatiktirler. Her zaman çok fazla ilgiye ve sevgiye ihtiyacı vardır.

18 ay - 3 yaş arası: Yaratıcı ve içgüdüsel olurlar, bol bol hayal kurarlar. Balık burcu çocukların çoğunun hayali bir arkadaşı olur. Balık burcu çocukları her gün belirli bir aktiviteye dahil etmenizde fayda vardır. Asla sıkılmalarına izin vermeyin. Müzikal ve yaratıcı beceriler geliştirin. Sonuç ne olursa olsun, her zaman onları teşvik edin.

3 - 6 yaş arası: Kendi bakış açısını korur. Farklı rollere uymaya çalışır. Bazen sebepsiz yere sinirlenebilir. Hayallerinde rahatlama bulur. Anlayışlı ve şefkatli çocuklardır. Çok meraklı ve sevecendirler. Dünyadaki kötü ve üzücü şeylere karşı kırılgandır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.