Gıda Hattı

Ebeveynler için Astroloji Ebeveynler için astroloji: Akrep burcu çocukları

13 Eylül 2021, 05:00
Paylaş

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Akrep Burcu Çocukları

Akrep burcundaki kişiler tuhaf, gizemli ve her türden insani duyguyla ilgilenen kişilerdir. Bu insanlar genellikle tamamen duygusal, nazik, kendine güvenen ve duyarlı kişilerdir. Her zaman konfor, denge ve güvenlikten yanadırlar. Bu nedenle, göreviniz, sevgili çocuklarınız için her şeyi güvence altına almaktır. Etraftan gelebilecek en ufak uyaranı hemen fark ederler ve diğer insanların onlar hakkındaki düşünceleri onlar için son derece önemlidir. Ebeveyn olarak onlara biraz daha çaba ile her şeyin yoluna gireceğini göstermeye çalışın. Dünya o kadar kötü ve tehlikeli değildir.

Bu çocuklar güce saygı duyarlar. Akrep burcu çocuklar, birçok zorluğa dayanmak ve gerektiğinde “hayır” diyerek büyük baskılara direnme gücüne sahiptir. Bu burçtaki arzular aşırı yüksektir. Akrep burcu çocuklara erken çocukluklarından itibaren doğru ve yanlışları, hangi yolu seçeceklerini öğretmek son derece önemlidir. Sahip oldukları şeylerle ilgili iyi alışkanlıkları geliştirmek gerekir. Maddi ve manevi iki önemli dünya arasında denge sağlamayı öğrenmelidirler. Onlara sahip oldukları şeyleri paylaşmayı öğretmeniz gerekir çünkü açgözlü insanları kimse sevmez. Bu çocuklar istediklerini elde etmek isterler ve lider gezegenleri (Mars) aracılığıyla öfkelenirler ve hatta saldırganlaşırlar. Manipülasyonun ne anlama geldiğini ve neler yapabileceklerini bilirler. Böylece istedikleri şeyleri elde etmek için onları kullanırlar. İçlerindeki büyük enerji onları dinamik ve özgün kılar.

Pek çok şeyle aynı anda ilgilenirler. Potansiyellerini ortaya çıkarmak için onları doğru yöne yönlendirmeniz gerekir. Herhangi bir sorunun kökenini bulmayı severler ve çoğu zaman bu konuda aşırıya kaçarlar. Onlara bu tür alışkanlıklardan kaçınmayı öğretin. Duygularla güçlü bir bağları vardır ve ruh halleri değişkendir. Onlar üzerinde büyük bir yatıştırıcı etkisi olan müzik dinlemeye izin vererek içlerindeki gerilimi azaltabilirsiniz. Genellikle müzik alanında yeteneklidirler.

Ayrıca boyama ve farklı projeler oluşturma konusunda da iyidirler. Evrendeki en gizli ve tuhaf şeyleri keşfetme konusunda sürekli artan bir istekleri vardır. Bu çocukların onlar için çok şey ifade eden arkadaşları vardır. Bununla birlikte, yalnızlık zaman zaman ihtiyaç duyacakları bir şeydir. Kendi düşünceleri için biraz zamana ihtiyaçları vardır. Çoğu zaman gerçek duygularını gizlerler ve sağlam ve güvenilir ilişkiler kurmanın yollarını ararlar. Tercihleri sizi şaşırtabilir, ancak onları kabul etmelisiniz. Meraklı zihinleri vardır ve genellikle bilim ve doğa ile ilgilenirler.

Akrep burcu çocukların bencil, zalim ve aşırı özgüvenli olabileceği gerçeğini hatırlamanız gerekir. Çocuklarınızı doğru yetiştirerek, bu tür olayları en baştan önleyerek bu tür davranışlardan kaçınabilirsiniz. Gerçekten sevdikleri şeylerle onların ilgisini çekmeye çalışın. Böylece sevdikleri şeylere dalacaklar, öfke ve bencilliği unutacaklardır. Ebeveynleri olarak onlara potansiyellerini sonuna kadar yönlendirmeli ve enerjilerini yıkıcı değil yaratıcı yollara yönlendirmeyi öğretmelisiniz.

Uyum Haritası

Anne: Akrep çocuğu için en uyumlu anne Başak veya Akrep burcu annedir.

Baba: Akrep çocuğu için en uygun baba, Yengeç veya Balık burcudur.

Doğum – 6 ay arası: Gözlemci ve gergindirler.  Gıdıklanmaktan hiç hoşlanmazlar. Etrafında ne olursa olsun sevgiyi hissetmeye ihtiyacı vardır. Rutin, beklenmedik durumlardan daha çok tercih edilir. Bazen sarılmak ister, bazen istemezler. Bunu sizin tahmin etmeniz gerekir. Korunmaya ve güvende hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

6 – 18 ay arası: Dış dünyayı ayırt etmeyi öğrenirler ve işlerin nasıl yürüdüğünü bilmek isterler. Akrep burcu çocuklar suda vakit geçirmeyi severler. Bir şeyi şekle, renge, dokuya göre ayırması gerektiği oyunları tercih ederler. Başkalarının hiç komik bulmadığı şeylerle eğlenebilirler. Başkalarından onay ve cesaretlendirmeye ihtiyaç duyabilirler. Bazen yalnız olmayı sever. Akrep çocuğu, kaç yaşında olursa olsun, başkalarının gülmesine neden olmayı sevmez.

18 ay - 3 yaş arası: Gerçekten alıngan olabilirler. Uzak görünebilirler, ancak bu çocuklar mahremiyete gerçekten değer verir. Yaşıtlarından daha geç konuşmaya başlayabilir. En sevdiği kelime – HAYIR’dır. İlişkiler, cinsiyet, hastalıklar gibi konularda uygunsuz ve karmaşık sorular sorabilirler. Gerçekleri duymak isterler ve Akrep burcu çocuk bir yalanı öğrenirse güveni derinden sarsılır.

3 – 6 yaş arası: Merak etme becerilerini geliştirirler ve daha uçarı olurlar. Akrep burcu çocuklar bu yaş aralığında teşvik ve desteğe ihtiyaç duyar. Bu dönem çocuk ve ebeveynler için de gerçekten önemli ve zor olabilir. Çünkü çocuk gerçekten sevgiye ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyulduğunu hissetmek ister. Böyle dönemlerde sabırlı olmanız gerekir. Akrep burcu çocuklar disiplin ve kurallara ihtiyaç duyar. Çocuğu korumak ve konfor bölgesi oluşturmak, kurallara uygun, makul ve rahat bir düzen kurmak gerekebilir. Çocuğunuz ne kadar çabalarsa çabalasın, başarısız olsun ya da olmasın - her zaman sevildiğini söyleyin, destekleyin ve yardım edin.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.