AramaArama
Gıda Hattı

EBA giriş sayfası - EBA'ya nasıl girilir? EBA şifresi nasıl alınır?

1 Eylül 2021, 15:48
Paylaş
EBA giriş sayfası - EBA'ya nasıl girilir? EBA şifresi nasıl alınır?
EBA giriş sayfası - EBA'ya nasıl girilir? EBA şifresi nasıl alınır? Yeni eğitim öğretim yılı başladı. Öğrenciler yüz yüze eğitimin yanı sıra dersleri EBA üzerinden uzaktan eğitim ile de görecek. Peki EBA’ya nasıl girilir? EBA öğrenci giriş…

EBA giriş sayfası - EBA'ya nasıl girilir? EBA şifresi nasıl alınır? Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni eğitim öğretim döneminde uzaktan ve yüzyüze eğitim beraber uygulanıyor.

EBA’ya nasıl giriş yapılır?

EBA'ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

EBA şifresi nasıl alınır?

EBA üzerinden sunulacak alt yapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebilecek. EBA canlı ders uygulaması aracılığıyla öğretmenler öğrencilerle her gün canlı ders yapabilecek. Bu uygulamanın dışında öğretmenler, tercih ettikleri çevrim içi uygulamalarla canlı ders çalışmaları gerçekleştirecek.

EBA TV canlı dersler devam edecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, haftanın 5 günü yüz yüze eğitim olacağını belirtti. Bakan Özer, “İnşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerimiz için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecektir” dedi.

Ders kitapları "www.eba.gov.tr" adresinde

Tüm ders kitapları "www.eba.gov.tr" adresinden görülebilecek. Ayrıca hazırlık döneminde kullanabilecek çalışma kitaplarına da "uzaktanegitim.meb.gov.tr" internet adresinden erişim sağlanabilecek.

Öğrenciler, bu dönemde okuma, anlama ve matematik becerilerini geliştirmek için hazırlanan uygulamaları telefonlarına indirerek akademik ve sosyal becerilerini geliştirebilecek.

Eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgını süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için okul ve kurumlarda EBA Destek Noktası alanları oluşturulacak.

Öğretmenler için 31 Ağustos-21 Eylül arasında hazırlık eğitimleri döneminde dijital becerilerini geliştirmelerine dönük eğitimler planlandı. Öğretmenlerin 21 Eylül'de okulların açılma döneminde hazırlıklı olmaları için hem hijyen kuralları konusunda bilgilendirilmeleri hem de öğrencilere psikososyal rehberlik yapabilmeleri amacıyla uyum eğitimleri verilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.