Gıda Hattı

ÖSYM duyurdu! e-YDS 2022/8 ingilizce sınav giriş belgeleri erişime açıldı

23 Haziran 2022, 18:19
Paylaş
ÖSYM duyurdu! e-YDS 2022/8 ingilizce sınav giriş belgeleri erişime açıldı
ÖSYM'den e-YDS 2022/8 İngilizce sınavına ilişkin son dakika açıklaması geldi. e-YDS 2022/8 sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı.

ÖSYM'den e-YDS 2022/8 İngilizce sınavına ilişkin son dakika açıklaması geldi. e-YDS 2022/8 sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı.

İşte, ÖSYM tarafından yapılan açıklama;

25 Haziran 2022 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2022/8 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 23 Haziran 2022 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

E-YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ 2022 İÇİN TIKLAYIN

25.06.2022 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2022/8 İngilizce için adaylar, saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

E-YDS NEDİR?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi dil sınavıdır.

Yabancı Dil Sınavı puanı yüksek lisans, lisans, doçentlik sınavlarında olmak üzere; KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı hesaplanırken, yurt dışı üniversitelerde ise okuyup Türkiye'de denklik alınırken; memuriyette ise dil tazminatı alınırken YDS / e-YDS sonuçları kullanılmaktadır.

e-YDS 2022/8 SINAVINA GİRİŞ İÇİN ARANAN KURALLAR!

e-YDS 2022/8 sınava giriş belgesinin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Sınava giriş belgesinin üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken giriş belgesinin üzerinde fotoğraf olmasına dikkat etmelidir. Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınav giriş belgesinin ön ve arka tarafında ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. kesinlikle bulunmamalıdır. Adaylar sınava girecekleri binaya yarım saat öncesinden veya sınav gününden 1 gün önce giderek teğit etmeleri yararlarına olacaktır. Adaylar ais.osym.gov.tr adresi haricinde sınav giriş belgelerine ulaşamayacak olup, posta yolu ile adrese gönderilmeyecektir.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.