AramaArama
Gıda Hattı

E-okul vbs mobil uygulaması nasıl indirilir?

1 Eylül 2021, 17:54
Paylaş
E-okul vbs mobil uygulaması nasıl indirilir?
E-okul vbs mobil uygulaması nasıl indirilir? Okullarda uzaktan eğitim süreci devam ederken E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı üzerindeki yoğunluk da artıyor.

E-okul vbs mobil uygulaması nasıl indirilir? Okullarda uzaktan eğitim süreci devam ederken E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı üzerindeki yoğunluk da artıyor.

Bilindiği gibi, okullarda ikinci dönem 2 Temmuz'da sona erecek. Öğrenciler bu tarihe kadar uzaktan eğitimde olacak. Sınav sonuçları, devamsızlık ve karne notları sorgulama birçok bilgi ise E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı üzerinden kolaylıkla görüntülenebiliyor.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB E Okul VBS Öğrenci Girişi 2021

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne (VBS) erişebilmek için hemen aşağıda yer alan link üzerinden kırmızı butona tıklayınız. Tıkladığınızda e-Okul VBS giriş sistemine erişim sağlayacaksınız.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Giriş Ekranı!

Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılan e-Okul, birçok bilgiye hızlı erişme imkânı sunuyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenciler ders programı, devamsızlık, sınav sonuçları, sözlü notları, ortalama puanlarını kolaylıkla takip edebiliyor. MEB tarafından hizmete açılan bu sistem sayesinde veliler de öğrencilerin bilgilerine istediği zaman anında erişim imkânı buluyor.

E-Okul VBS Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan geliştirmeler neticesinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi için mobil uygulama geliştirildi. Veli, öğrenci ve öğretmenler VBS'ye artık, akıllı telefon veya tabletlerine yükledikleri mobil uygulama ile de erişim sağlayabiliyor. Android ve iOS tabanlı akıllı cihazlara ücretsiz bir şekilde indirilip yüklenen VBS uygulaması sayesinde veli, öğrenci ve öğretmen güvenli bir şekilde VBS işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

E-Okul VBS Android Uygulaması için tıklayın

E-Okul VBS IOS Uygulaması için tıklayın

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.