Gıda Hattı

E-okul vbs giriş ekranı! E-okul vbs not sorgulama

21 Ocak 2022, 12:15
Paylaş
E-okul vbs giriş ekranı! E-okul vbs not sorgulama
Milyonlarca öğrenci bugün heyecanla karnelerini alacaklar. Karnelerini almadan önce 2021 - 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. dönem sonu not ve karne bilgilerini sorgulamak isteyen öğrenci ve veliler e-Okul VBS giriş ekranını araştırıyor. Sorgulama yapmak isteyen veliler ve öğrenciler e-okul vbs sistemine nasıl erişim sağlayabilir? İşte tüm detaylar...

Milyonlarca öğrenci bugün heyecanla karnelerini alacaklar. Karnelerini almadan önce 2021 - 2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. dönem sonu not ve karne bilgilerini sorgulamak isteyen öğrenci ve veliler e-okul vbs giriş ekranını araştırıyor. Sorgulama yapmak isteyen veliler ve öğrenciler e-okul vbs sistemine nasıl erişim sağlayabilir? İşte tüm detaylar...

E OKUL VBS GİRİŞ

e-okul vbs sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada t.c. kimlik numarası, öğrenci numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

E OKUL HİZMETLERİ

1 - Yazılı sonucu sorgulama

2 - Ders programı

3 - Öğrenci belgesi

4 - Ortalama yükseltme puanları

5 - Diploma puanı

6 - Sınav bilgileri

7 - Devamsızlık sorgulama

8 - Nakil durumu

9 - Davranış notları

10 - Okunan kitaplar

11 - Ders notu sorgulama

12 - Sınav tarihleri

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ GİRİŞ

e-Okul yönetim bilgi sistemi girişine öğretmenler kullanıcı adı ve şifrelerinin yanı sıra e-devlet üzerinden de giriş sağlayabilirler. Sadece öğretmen kullanıcıları tarafından e-devlet üzerinden giriş yapılabilir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.