AramaArama
Gıda Hattı

e-karne notlarına nasıl bakılır? e-karne / e-okul giriş ekranı

18 Haziran 2021, 11:33
Paylaş
e-karne notlarına nasıl bakılır? e-karne / e-okul giriş ekranı

e-karne notlarına nasıl bakılır? e-karne / e-okul giriş ekranı sorgulamaları, karnelerin erişime açılması sonrası araştırılıyor. Peki e-karne notlarına nasıl bakılır? İşte e-karne / e-okul giriş ekranı

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılını da ağırlıklı olarak EBA üzerinden verilen eğitimlerle tamamlayan öğrenciler bugünden itibaren karnelerini e-Okul üzerinden görebilecekler.

e-okul karne notları nasıl bakılır?

E-okul karne sorgulama giriş ekranı için tıklayın

Basılı karneler 2 Temmuz'da verilecek

Sistemde yoğunluk yaşanmaması için erken erişime açılan karneleri ve mezuniyet belgeleri öğrenciler ve veliler isterlerse 2 Temmuz'da basılı olarak da okul müdürlüklerinden alabilecek.

Karnelerin alınmasının ardından ilk ve orta okullarda 2 Temmuz'a kadar öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak.

Karnelerin dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler gerçekleştirilecek.

Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.