AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

e-karne nasıl alınır? e-karne nasıl bakılır? e karne 2021 giriş ekranı

e-karne nasıl alınır? e-karne nasıl bakılır? e karne 2021 giriş ekranı
13 Haziran 2021, 11:09

e-karne nasıl alınır? e-karne nasıl bakılır? e karne 2021 giriş ekranı sorgulamaları sık sık yapılıyor. İşte e karne ile ilgili detaylar...

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrenciler karnelerini nasıl alacaklarını merak ediyorlar. Birinci dönemin bitmesine sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Selçuk'un karnelerin dijital ortamda, e-Okul üzerinden alınacağını belirtmesinin ardından öğrenciler ve veliler merakla araştırıyor; E-karne nasıl görüntülenir? E-okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır? İşte ayrıntılar...

E-OKUL KARNE NOTU GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

e-Karne öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Pandemi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacaktır.

Tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (VBS) GİRİŞ

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

E-karneE KARNE 2021 NASIL ALINIR?

E Okul veli bilgilendirme sistemi, öğrenciler için kritik bir önem arz etmeye devam ediyor.

Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin uğrak noktası olan E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, yeni dönemin başlamasıyla birlikte eğitim dünyasının yeniden gündemindeki konu oldu.

Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.