Gıda Hattı

e-Devlet'ten kontrol edebilirsiniz! Hesaplarınıza 2354 TL yatacak...

14 Haziran 2022, 14:49
Paylaş
e-Devlet'ten kontrol edebilirsiniz! Hesaplarınıza 2354 TL yatacak...
e-Devlet'ten kontrol edebilirsiniz! Hesaplarınıza 2354 TL yatacak. Paralar 2 gün sonra hesaplara yatmaya başlayacak. Evinde hasta, yardıma muhtaç kişilere bakanlara her ay ödeme yapılıyor. Dar gelirli vatandaşlar evde bakım maaşı ödemelerinden belirli şartlar kapsamında yararlanabiliyor.

e-Devlet'ten kontrol edebilirsiniz! Hesaplarınıza 2354 TL yatacak. Buna göre, hak sahipleri paraların ne zaman hesaplara yatacağını merakla araştırıyor. Evde bakım maaşı ödemeleri e-Devlet üzerinden ya da SMS yoluyla öğrenilebiliyor. Evde bakım maaşı başvuruları ise e-Devlet’ten yapılacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın E-Devlet kapısında yer alan sayfası üzerinden görüntülenebilen evde bakım maaşı ödeme bilgileri, aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinden de SMS ile sorgulanabiliyor.

Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini yapabiliyor.

Man in suit holding hundred and two hundred Turkish Lira banknotes.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde Bakım aylığı ödemeleri E Devlet üzerinden sorgulanıyor. TC kimlik numarası ve E Devlet şifresi kullanarak giriş yapılan sistemin arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve butona tıklayın. Ardından açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar çıkıyor. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında tüm detaylara ulaşılabiliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATIYOR?

Evde bakım maaşı her ayın 15 ile 30’u arasında hesaplara geçiyor.

2022 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

2022 yılı Ocak-Temmuz dönemi için evde bakım yardımı 2.354 TL olarak ödenecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.