Gıda Hattı

Dünya’nın cenaze namazını kıldılar!

28 Mayıs 2022, 16:53
Paylaş
Dünya’nın cenaze namazını kıldılar!

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin yıkıcı sonuçlarına dikkat çekmek isteyen liseli öğrenciler, içerisinde yerkürenin yer aldığı tabutun arkasında Dünya’nın cenaze namazını kıldılar.

Adıyaman Kahta Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, “Küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine karşı yardımlaşarak ve sosyalleşerek bilinçleniyoruz, bilinçlendiriyoruz” sloganıyla hem Dünya’nın cenaze namazı kılındı hem de resim sergisi ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Okulun bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından öğrenciler, küresel ısınma ve suyun önemi ile ilgili çizdikleri resimleri sergiledi.

Amaç, küresel ısınma konusunda bilinçlendirme

Düzenlenen etkinliğin amacına dikkat çeken Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Onur, şunları söyledi:

“Bu proje ile toplumu küresel ısınma hakkında bilinçlendirmek, Dünya'da artan su problemine dikkat çekmek ve Afrika’da (Kamerun) okulumuzun adını taşıyan bir su kuyusu açarak öğrencilere toplumsal yardımlaşma bilincinin kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca küresel ısınma, su problemi ve toplumsal yardımlaşma konusunda bilinçlenmeyi, toplumun her alanına yayabilmek, yardımlaşma, açlık ve susuzlukla mücadele eden toplumların yaşadıkları zorluklara dikkatleri yöneltmek.

Bununla birlikte öğrencilerimize empati yeteneğini kazandırmak, böylece Dünya'ya ve toplumlara karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerin paylaşma ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, yaparak yaşayarak ve sorumluluk alarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımıza, Dünya'da temiz su bulamadıkları için kirli suyu, içme suyu olarak kullanan toplumların da olduğunu göstererek su kaynaklarının daha bilinçli tüketilmesini hatırlatıyor ve çevreye karşı daha duyarlı daha çok hassasiyet sahibi bireyler olması için çalışıyoruz.”

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.