Gıda Hattı

Dünyada en çok ücretsiz WiFi noktasına sahip kenti, Guinness Rekorlar Kitabı'nda

11 Kasım 2021, 16:34
Paylaş
Dünyada en çok ücretsiz WiFi noktasına sahip kenti, Guinness Rekorlar Kitabı'nda

Yaklaşık 1 ay önce dünyanın en uzun teleferik taşıma sistemi ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Meksika’nın Başkenti Mexico City, dünyada en çok ücretsiz Wi-Fi noktasına sahip kent olarak da Rekorlar Kitabına girdi.

Meksika'nın başkenti Mexico City, bünyesindeki 16 belediyede 21 bin 500 ücretsiz Wi-Fi noktasıyla, Moskova, Seul ve Tokyo'yu geride bırakarak dünyada birinci oldu ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Guinnes Sertifikası Valiye teslim edildi

Guinness Rekoru sertifikası, düzenlenen ödül töreninde Guinness Dünya Rekorları'nın Latin Amerika Resmi Hakemi Carlos Tapia Rojas tarafından, kent adına Vali Claudia Sheinbaum'a teslim edildi. Törende konuşan Vali Sheinbaum, "Dünyada en çok ücretsiz internet bağlantısına sahip kentiz. Söylemesi kolay, fakat büyük emek gerektiriyor ve kent sakinlerine büyük fayda sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Kent yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, gelecek yıl Mexico City’de internet kapsama alanının daha da artırılacağı, ilköğretim okulları, liseler, bazı üniversiteler ile düşük imkanlara sahip vatandaşların yaşadığı bölgeleri de kapsayacağı kaydedildi.

Mexico City, yaklaşık 1 ay önce de dünyanın en uzun teleferik taşıma sistemi olan Cablebus Hat 2 ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmişti.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.