Gıda Hattı

Dünyaca ünlü şeflerden yemek tarifleri | Çilekli smoothie

4 Mayıs 2021, 11:37
Paylaş
Dünyaca ünlü şeflerden yemek tarifleri | Çilekli smoothie

Bugün ne pişirsem diye düşünenler için BBC’den en ünlü şeflerin tariflerini seçtik. İşte evde rahatlıkla yapabileceğiniz kolay yemek tarifleri arasından Çilekli smoothie sizlerle.

Mutfakta vakit geçirmeyi seven ancak her gün farklı olarak ne pişirsem diye düşünen okurlarımız için ünlü şeflerden yemek tarifleri paylaşıyoruz. Çoğunlukla kolay diyebileceğimiz ancak şeflerin ufak dokunuşları ile lezzeti konusunda şüphe edilmemesi gereken bu tarifleri, evinizde rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Dr Rupy Aujla

yemek-tarifleri-rupy-aujla

Doktor Rupy Aujla, hastalara yemeğin güzelliği ve iyi beslenmenin tıbbi etkileri konusunda ilham veren bir proje başlattı. 'The Doctor's Kitchen' ve ikinci kitabı olan “Eat to Beat Illness”, Mart 2019'da yayınlandı. Böylece doktorluğunun yanında şefliğini de konuşturmaya başladı!

2011'de yaşam tarzını ve diyetini değiştirerek kendi tıbbi problemini aştı. Daha sonra, hastalarının çoğunun, sağlıklı yaşamın kanıta dayalı faydalarını açıklayan bir doktordan fayda sağlayabileceklerini fark etti. Dr Aujla, aynı zamanda 'Mutfak Tıbbı'nın kurucusudur. (Doktorlara ve tıp öğrencilerine beslenmenin temellerini ve yemek yapmayı öğretmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir organizasyon)

 

Çilekli smoothie

Saniyeler içinde meyve, lif ve sağlıklı yağlar içeren, kolay ve yoğun bir smoothie içmek ister misiniz? Başlı başına bir ana öğün olabilecek kıvamda…

Her porsiyon 339 kcal, 9 g protein, 32 g karbonhidrat, 18 g yağ (3 g doymuş), 7 g fiber ve 0.1 g tuz içerir.

Malzemeler

Yapılışı

  1. Tüm malzemeleri bir karıştırıcıya koyun ve kıvamlı ve pürüzsüz olana kadar karıştırın.
  2. Uzun bir bardağa dökün ve servis yapın.

Afiyet olsun. Yemek tarifleri arasından bugün Çilekli smoothie seçtik. Benzer tarifleri görmek için tıklayınız.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.