AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Dünya yıldızlarıyla sahaya çıkacak

Dünya yıldızlarıyla sahaya çıkacak
11 Temmuz 2016, 10:07

Samuel Eto'o Vakfı'nın 10'uncu yıl etkinliği kapsamında Antalya'da düzenlenecek futbol karşılaşmasında, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’ın sahaya çıkacağı bildirildi.

Dünyaca ünlü futbol yıldızı Samuel Eto’o, kurduğu vakıf ile Kara Kıta Afrika’daki çocuklara yardım eli uzatıyor. Vakfın 10. Yıl kutlamaları kapsamında futbol dünyasının dev isimleri Antalya’da 16 Temmuz’da özel bir bağış maçında buluşacak.

samuel-eto'o-mac-gidahatti

Aralarında Messi, Neymar, Suarez, Maradona, Eden Hazard, Totti, Michael Essien, Xavi, JayJay Okocha, Pierre Emerick, Aubameyang, Iniesta ve Arda Turan’ın da bulunduğu çok sayıda yıldız futbolcunun, Afrika’daki çocukların sağlık ve eğitim masraflarına destek olmak için sahaya çıkacakları bağış maçını 33 bin kişi izleyecek.

Antalyaspor'un Kamerunlu futbolcusu Samuel Eto'o, adını taşıyan vakfın Afrikalı çocuklar yararına düzenlediği ve dünya yıldızlarının top koşturacağı karşılaşmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı davet etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifi kabul ettiğini duyurdu.

recep-tayyip-erdogan-futbolcu-gidahatti

Menderes Türel, "Messi'nin yanında bir başka dünya yıldızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Antalya Arena çimlerinde futbol oynayacak. Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve bendenizin de krampon giyeceği, 16 Temmuz 20.45'te oynanacak karşılaşmaya hepiniz davetlisiniz" dedi.

Dünyaca ünlü futbolcuların Türk karması ile karşı karşıya geleceği özel maç, 16 Temmuz'da Antalya Arena Stadyumu'nda oynanacak.

Samuel Eto'o’nun ev sahipliğindeki organizasyon için 16 Temmuz akşamı da Regnum Carya Golf&Spa Resort’da, dünya ve Türk futbolunun en ünlü yıldızlarının yanı sıra seçkin bir davetli topluluğunun katılacağı bir de gala düzenlenecek.

Karşılaşmanın biletleri www.biletix.com ve www.aerobilet.com.tr adreslerinden 5 ayrı kategoride satışa sunuldu. 7 - 17 yaş arası katılımcılara, biletler %30 indirimli satılıyor. Girişler sırasında indirimli bilet sahiplerinin kimlikleri kontrol edilecek. Karşılaşmadan elde edilecek gelirler Samuel Eto'o Vakfı'na aktarılacak.

samuel-eto'o-vakfi-gidahatti

Antalyaspor’un yıldız oyuncusu Samuel Eto'o, kendi adıyla kurduğu Eto’o Vakfı aracılığıyla, sağlık, eğitim ve spor alanında Afrika kıtasındaki çocukların gelişimi için çalışmalar yürütüyor. Minimum sağlık ve hayatta kalma koşullarının sağlanması, sosyal entegrasyon için kaliteli eğitimin sunulması, eğitim bursları, kültürel faaliyetler ve çocukların spor becerilerini destekleme Vakfın en önemli uğraşları arasında yer alıyor.

Sosyal haklardan mahrum çocukların toplumda bir yer edinmesi için çabalayan Vakıf, Kara Kıta’da önemli projeleri de hayata geçiriyor. Ağız sağlığı bakımından sağlıklı okullar yaratılması, Kamerun’da ameliyatı zor yapılan önemli hastalıklardan mustarip çocuklara tıbbi destek sağlanması, HIV/AIDS konusunda farkındalık yaratılması, hastane ve kliniklere tıbbi ekipman alımlarının sağlanması sağlık alanında yapılan çalışmalardan bir kaçı.

samuel-eto'o-takim-gidahatti

Eğitim alanında da çok önemli çalışmalar yürüten vakıf, yetenekli gençlerden oluşan “Fundersport gençleri” için ücretsiz spor eğitimi veriyor. Vakıf, üniversite öğrencilerine burslar, okullara eğitim için bilgisayar ekipmanı temini, yetenekli genç oyunculara daha iyi eğitim ve daha çok fırsat sunmak amacıyla ABD ve Fransa’daki üniversitelerle ortaklık kurma gibi çok sayıda önemli faaliyeti de hayata geçirmiş durumda.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.