Gıda Hattı

Dünya üzerinde yaşamın en konforlu olduğu şehirleri hangileri? İşte o şehirlerin listesi...

23 Haziran 2022, 15:13
Paylaş
Dünya üzerinde yaşamın en konforlu olduğu şehirleri hangileri? İşte o şehirlerin listesi...
Dünya üzerinde yaşamın en konforlu olduğu şehirleri hangileri? "Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri" raporu yayımlandı. The Economist dergisinin raporunda 172 şehir 30 kriter baz alınarak değerlendirildi. İşte o şehirler...

Dünya üzerinde yaşamın en konforlu olduğu şehirleri hangileri? Geçen yıl ilk sırada olan Auckland, Covid kısıtlamaları nedeniyle bu yıl 34'üncü sıraya düştü. Zirvenin yeni sahibi ise yeniden Viyana oldu.

The Economist "Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri" raporunu yayımlandı. Avusturya’nın başkenti Viyana, corona virüs pandemisi kısıtlamaları nedeniyle 34. sıraya düşen Yeni Zelanda'nın Auckland kentinden ilk sırayı kaptı.

Raporda, "2021'in başlarında müze ve restoranlarının kapanmasıyla sıralamamızda 12. sıraya düşen Viyana, 2018 ve 2019'da olduğu gibi birinci sıraya yükseldi" denildi.

Ayrıca kent için "İstikrar ve iyi alt yapı; şehrin sakinleri için cazibesi, iyi sağlık hizmetleri ve birçok kültür ve eğlence fırsatıyla destekleniyor" ifadeleri kullanıldı.

Ukrayna'nın başkenti Kiev ise Rusya saldırısı nedeniyle bu yıl listeye dahil edilmedi. Rusya'nın kentleri olan  Moskova ve St. Petersburg'un sıralaması ise batı yaptırımlarının etkisiyle düştü.

İşte dünyanın en yaşanabilir 10 şehri...

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri açıklandı - 6

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri açıklandı - 9

Dünyanın en yaşanabilir şehirleri açıklandı - 12

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.