AramaArama
Gıda Hattı

Dünya NASA'nın yayınladığı bu fotoğrafı konuşuyor

22 Nisan 2016, 11:17
Paylaş
Dünya NASA'nın yayınladığı bu fotoğrafı konuşuyor

Geçtiğimiz günlerde uzaydan aldığı görüntüleri canlı ve kesintisiz olarak yayınlayan NASA, dünya üzerinde birden bire orya çıkan ilginç bir cismin görüntülenmesiyle yayını kesmek zorunda kalmıştı. NASA'nın son olarak yayınladığı görüntülerde ise bir kara deliğin etrafında meydana gelen sıra dışı olayı gözler önüne serdi. Detaylar haberimizde…

NASA'nın Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR)'ın da aralarında bulunduğu uzay teleskopları, ilk kez süper kütleli bir kara delikten bir şeyin dışarı çıktığını ve büyük bir X-ray enerji dalgası yaydığını gözlemledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Saint Mary's University'de görevli bilim adamlarından Dan Wilkins, bu durumun NASA açısından büyük kütleli kara deliklerin sahip olduğu muazzam enerjiyi anlamada son derece önemli olacağını kaydetti. Webtekno'nun haberine göre NuSTAR baş araştırmacısı Fiona Harrison, "gizemli" olarak adlandırdıkları bu enerji kaynağının kara deliğin büyüklüğü ve yapısı hakkında önemli ipuçları olarak değerlendirdi. Ayrıca, konuya ilişkin araştırmaların sürdürüleceği belirtildi.

nasa-kara-delik-2-gidahatti

NASA yayını kesti

Öte yandan, önceki gün uzaydan aldığı görüntüleri canlı ve kesintisiz olarak yayınlayan NASA, dünya üzerinde birden bire orya çıkan ilginç bir cismin görüntülenmesiyle yayını kesmek zorunda kaldı. Ekrana yansıyan dev cisim görenleri şaşkına çevirirken, NASA’nın yayını neden kestiği merak konusu oldu. Üstelik bu ilk kez olmuyor. NASA daha önce 2014 yılında da benzer bir durumdan dolayı yayını durdurmuştu.

nasa-yayini-kesti-2-gidahatti

Uluslararası Uzay İstasyonu’ ndan (ISS) canlı görüntüler yayınlayan NASA, Dünya üzerindeki ilginç bir cismin görüntülenmesiyle canlı yayını kesmek zorunda kaldı. Yaşanan bu ilginç olay ‘NASA o yayını neden kesti?’ sorusunu akıllara getirdi. NASA’nın canlı yayını sırasında ekrana yansıyan dev cisim görenleri şaşkına çevirirken, NASA’nın bir anda canlı yayını kesmesi şok etkisi yarattı. Üstelik NASA bunu ilk kez yapmıyor !

nasa-yayini-kesti-3-gidahatti

“Tanımlanamayan dev bir cisim”

NASA tarafından yapılan yayın esnasında ekranlara birden bilim kurgu filmlerindeki UFO görüntüsünü aratmayacak bir görüntü yansıdı. Yayın kesilmeden hemen önce daire şeklinde, dev tanımlanamayan bir cisim ekranlara yansıdı. Canlı yayın esnasında bu cismin ekranlara yansıması NASA’yı son derece rahatsız etmiş olacak ki, birden yayın kesildi.

NASA yayını ilk defa kesmiyor

Sosyal medyada NASA’nın insanlardan bazı şeyleri saklayabileceğine dair kuşkular oluşmaya başladı. NASA tarafından yayın ilk kez bu şekilde kesilmiyor. NASA daha önce 2014 yılında da benzer bir durumdan dolayı yayını sonlandırmıştı.

ufo-gerçek-mi-gidahatti

UFO gerçek mi?

Yıllardır uzaylılar var mı yok mu tartışmalarının ardından NASA istenmeyen görüntülerin ortaya çıkması üzerine olaya derhal müdahale ederek, yayını kesmesi ile sosyal medyada UFO varlığını adeta doğruladığı şeklinde yorumlar yapılmasına neden oldu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.