Gıda Hattı

Dünya kripto para borsasında şok düşüş! Kripto para birimleri çakıldı

4 Aralık 2021, 18:23
Paylaş
Dünya kripto para borsasında şok düşüş! Kripto para birimleri çakıldı
Dünya kripto para borsasında şok düşüş! Kripto para birimleri çakıldı. Bitcoin başta olmak üzere ve Ethereum başta olmak üzere üst ve alt coinlerin neredeyse tamamı çakıldı.

Dünya kripto para borsasında şok düşüş! Kripto para birimleri çakıldı. Bitcoin ve Ethereum bir günde yüzde 20'den fazla düşerken piyasalarda endişe hakim. Satoshi'nin öldüğü iddialarının ardından tedirginlik sürüyor. Piyasalardaki kayıp 350 milyar doları geçti.

Kripto para yatırımcısı hafta sonuna hareketli başladı. Hafta boyunca 51 bin ile 50 bin Dolar arasında hareket eden Bitcoin fiyatları, hafta sonuna sert düşüşle girdi. Cuma günü kapanış saatlerinde 53 bin dolar seviyesinin üzerinde hareket eden Bitcoin fiyatları, sonrasında sert düşüşle 42 bin dolar seviyelerine kadar çekildi.

Dünya kripto para borsasında şok düşüş! Kripto para birimleri çakıldı. Bitcoin başta olmak üzere ve Ethereum başta olmak üzere üst ve alt coinlerin neredeyse tamamı çakıldı.

Ethereum 4 bin 600 dolardan 3 bin 500 bandına kadar indi. Kripto para piyasası 300 milyar dolardan fazla değer kaybederken Shiba, Solano, Cardano, Avax, Tron gibi coinler yüzde 15-20 arasında düştü. Dogecoin, Polkadot, Ripple gibi coinlerde yüzde 25 civarı sert düşüşler görüldü.

Gün içinde yüzde 20'den fazla düşüş gören Bitcoin 42 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Piyasadaki volatilite de dikkat çekti. Buna göre Bitcoin fiyatı 53 bin ile 42 bin dolar arasında dalgalandı.

Piyasa hakimiyeti bakımından ikinci sıradaki Ether de yüzde 20'ye yakın düşüş kaydetti. Ether 3 bin 500 doların altını test etti.

Bitcoin Ethereum ve tüm kripto paralar neden düştü?

Analistler Fed'in sıkılaşmaya başlayacak olması nedeniyle tüm varlık fiyatlarında sert düzeltmeler görülebileceğini belirtirken büyük kripto para borsa yöneticilerinin ABD Finansal Hizmetler Komitesi'nde ifade verecek olmasına da dikkat çekiyor.

Bitcoin'de düşüş devam edecek mi?

Öte yandan uzmanlar kripto para dünyasındaki bu düşüşün beklenen ancak beklenenden daha hızlı bir düşüş olduğu görüşünde birleşiyor. Hafta sonu yaşanan düşüşün hafta ortasına doğru yukarı yönlü değişmesi bekleniyor.

Satoshi Nakamoto öldü haberleri doğru mu?

Bitcoin'in yaratıcısı olarak kişi ya da kişilerin kullandığı Satoshi Nakamoto'nun ölmüş olabileceği iddiaları dahi ortaya atıldı. Büyük düşüşün ardından bir diğer teori ise Satoshi Nakamoto'nun elindeki bitcoin varlığını sattığı yönünde. Tabii bu bilgiler tamamen komlo teorisi olarak ileri sürülüyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.