Gıda Hattı

Dünya Ekonomik Forumu'nun toplantı tarihi açıklandı

21 Ocak 2022, 22:48
Paylaş
Dünya Ekonomik Forumu'nun toplantı tarihi açıklandı

Her yıl Ocak ayında İsviçre’nin Davos kentinde yapılan, ancak Covid-19’un Omicron mutasyonu nedeniyle bu yıl ileri bir tarihe ertelenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısının, 22-26 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

İsviçre’nin Davos kentinde 17-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan Dünya Ekonomik Forumu (WEF), dünyada hızla yayılmaya devam eden Covid-19’un Omciron mutasyonu nedeniyle Aralık ayında ileri bir tarihe ertelenmişti.

Tema; “Birlikte Çalışmak, Güveni Geri Kazanmak”

WEF’in “Dünya Ekonomik Forumu, yıllık toplantının 22 Mayıs Pazar-26 Mayıs Perşembe tarihleri arasında İsviçre'nin Davos kentinde yapılacağını duyurmaktan mutluluk duyar” denilen açıklamasında, Covid-19 salgının başlamasından bu yana ilk kez yüz yüze yapılacak olan toplantının temasının “Birlikte Çalışmak, Güveni Geri Kazanmak” olduğu ifade edildi.

Toplantının iki yıllık bir aradan sonra liderlere dünyanın durumunu değerlendirme ve önümüzdeki kritik dönem için ortaklıkları ve politikaları şekillendirme fırsatı sunacağı belirtilen açıklamada, “Gündemdeki konular arasında pandemiden kurtulma, iklim değişikliğiyle mücadele, iş için daha iyi bir gelecek inşa etme, paydaş sermayeciliği hızlandırma ve Dördüncü Sanayi Devrimi teknolojilerinden yararlanma yer alacak” denildi.

davos-gidahatti

Toplantı, sağlıkla ilgili gerekli koşullar sağlandığı sürece yapılacak

Açıklamada ayrıca, WEF’in halk sağlığı durumu hakkında İsviçre hükümetiyle yakın iletişim kurmaya devam edeceği, toplantının, katılımcıların ve İsviçre halkının sağlık ve güvenliğini garanti altına almak için gerekli tüm koşullar sağlandığı sürece gerçekleşeceği aktarıldı.

WEF Kurucusu ve Başkanı Klaus Schwab yaptığı açıklamada, “Son iki yılda gerçekleşen tüm sanal toplantılardan sonra, siyaset, iş dünyası ve sivil toplumdan liderler nihayet tekrar şahsen bir araya gelecekler. İşbirliğine dayalı eylemi hızlandırmak ve karşılaştığımız çeşitli zorlukların üstesinden gelmek için gerçekten ihtiyaç duyulan güven atmosferini oluşturmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ocak 2021'de Covid-19 nedeniyle WEF ilk kez sanal olarak gerçekleştirilmişti. Ağustos 2021'de forumun yıllık toplantısının Singapur'da gerçekleşmesi planlanmış, fakat Covid-19 nedeniyle söz konusu toplantı iptal edilmişti.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.