AramaArama
Gıda Hattı

Düğün Nikah Kına salonları 1 Haziran'da açılacak mı?

23 Mayıs 2021, 10:25
Paylaş

Düğün, Nikah ve Kına salonları 1 Haziran'da açılacak mı? Evlenecek çiftler ve Salon işletmeleri alınacak yeni tedbirler konusunda merakla bu sorunun cevabına yanıt arıyor. Kademeli normalleşme sonrası alınacak kararlar milyonlarla işletme sahiplerini ve evlenecek çiftler için önem arz ediyor.

TAM KAPANMADAN SONRA AÇILACAK MI?

17 günlük tam kapanmanın ardından Düğünler ne zaman başlayacak sorusu başta işletme sahipleri olmak üzere evlenecek çiftlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan 'Kademeli Normalleşme Tedbirleri' konulu genelgeye göre 1 Haziran Salı saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme döneminin devam edeceği ve bu sürede düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmayacağı bildirildi. Bakanlık tarafından yayınlanan genelgede 1 Haziran 2021'e kadar düğünlere ara verileceği bildirildi.

Bu bilgilere göre düğünlerin 1 Haziran sonrası başlaması ön görülüyor.

İŞLETME SAHİPLERİ ZOR DURUMDA 1 HAZİRAN'DA AÇILMASI BEKLENİYOR

Evlendirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine devam edilmekle birlikte halen uygulanmakta olan nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler ile nişan ve kına gibi etkinliklerin yapılmaması uygulamasına, 1 Haziran 2021 tarihine kadar devam edilmesi kararı alındı.

Dolayısı ile düğün salonlarının 1 Haziran sonrası açılması bekleniyor. İlerleyen günlerde konuyla ilgili resmi açıklamaların yapılması ön görülüyor.

SANCILI DÖNEMİ BİTİRMEK İSTİYORUZ

Kabine Toplantısı'nda 1 Haziran'dan itibaren başlayacak kademeli normalleşmenin 2. etabının ele alındığını belirten Erdoğan, "Önümüzdeki günlerdeki gelişmelere göre milletimizle paylaşacağız. Vaka sayılarını daha da aşağıya çekmek için milletimizin kademeli normalleşme döneminin kurallarına uymasını istiyoruz. Riskli grupların tamamının aşılanması için çalışıyoruz. Belirlenen tedbirler insanlarımıza eziyet olsun diye değil bu sancılı dönemi geride bırakmak için milletimizin önüne konmaktadır." ifadelerini kullandı.

Yasaklara aldırmayıp düğün yaptılar, 85 bin lira ceza yediler!

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.