Gıda Hattı

Dünya Odalar Kongre'sinin Beşincisi İstanbul'da Düzenleniyor.

21 Haziran 2007, 17:23
Paylaş

Dünya çapında bir iş kuruluşu olan Milletlerarası Ticaret Odası (ICC)'nın şemsiyesi altında faaliyet gösteren Dünya Odalar Federasyonu (WCF)'nun, her iki senede bir düzenlediği "Dünya Odalar Kongresi"nin beşincisi , 4-6 Temmuz 2007 tarihlerinde, İstanbul'da, TOBB'un evsahipliğinde gerçekleştirilecek. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek kongreye binin üzerinde işadamı katılıyor. Global sorunların ele alınacağı kongrede "Küresel Risk Yönetimi-Hükümete ve İş Dünyasına Çağrı", "Enerji Geleceğinin Güvenceye Alınması", "Sınırlar Ötesi Odalar ve Göç", "Küresel Ekonomilerde Yönetim" ve "Çok Taraflı Ticarete Yönelik Tehditler" başlıklı konular tartışılacak.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu 140 ülkeden bin 500 oda ve Borsa başkanının katılacağı kongrenin, Türk iş dünyası ile dünya ekonomisine yön veren dev şirket liderlerinin buluşma noktası olacağını kaydetti. Kongre sayesinde somut işbirliği ve yeni projelerin hayata geçeceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "5. Dünya Odalar Kongresi, katılımcılara yeni temaslar kurma, fikir ve deneyim alışverişi sağlama adına eşsiz bir fırsat sunuyor. Zengin program, geniş işbirliği ve bilgi alışverişi fırsatlarıyla küresel ölçekte unutulmaz bir etkinlik olacak." dedi.

Kongre'ye, Coca-Cola İcra Kurulu Başkanı Muhtar Kent, ABD eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, 2006 Nobel Barış Ödülü sahibi Bangladeş Grameen Bank Başkanı Muhammed Yunus gibi dünyaca ünlü isimler de katılıyor. Kongre sponsorları arasında Ülker, Enka, Koç, Tefken ve Eczacıbaşı gibi büyük holdingler yer alıyor.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'nun desteğiyle düzenlenen kongrede birebir şirket görüşmeleri de planlandı. Yabancı şirket temsilcileri İstanbul ve Gebze'de belirlenmiş tesislerde incelemelerde bulunurken, işbirliği imkânlarını masaya yatıracak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.