AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

‘Döner’ yaralarını sarmaya başladı!

‘Döner’ yaralarını sarmaya başladı!
21 Haziran 2021, 19:20

Pandemi önlemlerinden ciddi derecede etkilenen döner sektörü, kademeli normalleşme ile toparlanmaya başladı.

Pandemiden dolayı ekonomik sıkıntıların yaşandığı yeme-içme sektörü normalleşmeyle nefes almaya başladı. Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) Yönetim Kurulu pandemi sürecinde sektörde yaşanan sıkıntıların görüşülmesi ve yılın ikinci yarısında izlenecek yol haritasının belirlenmesi konusunda bir araya geldi.

UDOFED Merkezinde Genel Başkan Mehmet Mercan başkanlığında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısına bağlı derneklerin genel başkanları ve başkan yardımcıları katıldı.

Sektörün yaşanan pandemi dolayısıyla bir seneden fazla süredir içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların masaya yatırıldığı toplantıda normale dönüşle birlikte iyileştirme çalışmalarının hızla hayata geçirilmesi kararı alındı.

| Türkiye'de dönerin haritası çıkarılacak! |

“Şimdi yaraları sarma zamanı”

Pandemide alınan iyileştirme kararları ile kısmen de olsa nefes alan, ayakta kalan döner sektörü için şimdi yaraları sarma zamanı şeklinde konuşan Başkan Mehmet Mercan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm bu gelişmelerin döner sektörüne müsbet olarak yansıması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz, şimdi yaraları sarma zamanı. Federasyon yönetimi olarak Dünya ve Türkiye genelinde sahadan aldığımız 1-15 Haziran arası bilgiler olumlu yönde.

Hibe, kredi ve iyileştirme kararlarının yanında aşılama konusunda gelinen nokta sevindirici ve umut vadediyor. Ekonomik olarak yukarıya doğru hızla seyreden bir sürecin içindeyiz. Şimdi döner sektörü olarak yaralarımızı sarma zamanı, kayıplarımızı hızla telafi etmek için federasyon olarak sektörde hizmet veren tüm paydaşlarımızın, elemanlarımızın yanında olduğumuzu ifade etmek isterim.“

| Döner Federasyonu'ndan sosyal medyadaki döner görüntülerine açıklama |

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.