AramaArama
Gıda Hattı

Domates işleme sezonunu, çiftçilerle birlikte açtı!

27 Temmuz 2021, 15:16
Paylaş
Domates işleme sezonunu, çiftçilerle birlikte açtı!
Assan Foods, mevsimin ilk hasadı domateslerin fabrikaya gelişini çiftçilerle birlikte kutladı.

Türkiye’nin en büyük ketçap, mayonez ve sos üreticisi Assan Foods, mevsimin ilk hasadı domateslerin fabrikaya gelişini çiftçilerle birlikte kutladı. Kraft Heinz’a hisse satışına vurgu yapan Kibar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “Assan Foods’un global pazarlarda yeni başarılara koşacağına inanıyorum” dedi.

Kibar Holding bünyesinde 1998 yılında kurulan ve bugün gelinen noktada günde 4.500 ton taze domates işleyebilme,  4 milyon adet ambalajlı ürün üretebilme kapasitesiyle Türkiye’nin ketçap, mayonez ve sos kategorilerinde en büyük üreticisi olan Assan Foods, gelenekselleşen “Domates İşleme Sezonu Açılış Töreni”ni Susurluk Fabrikası’nda gerçekleştirdi.

Salça üretiminde kullanılan endüstriyel domatesin en yoğun yetiştirildiği bölge olan Karacabey Ovası’nın yanında, mevsimin ilk domates hasadının Susurluk Fabrikası’na gelişinin, çiftçilerle birlikte kutlandığı törene, Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Holding CEO’su Haluk Kayabaşı ve Assan Foods Genel Müdürü Hakan Koçoğlu’nun ev sahipliğinde, çiftçiler ve çalışanların katılımıyla gerçekleştirildi.

Assan Foods’un hisse satışı

Konuşmasında, Haziran ayında Kibar Holding ve Kraft Heinz arasında, Assan Foods hisselerinin satışını öngören bir mutabakat imzalandığını hatırlatan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, iki şirket arasında başlayan ve sürekli gelişerek süren ticari ilişkinin, Türkiye ekonomisine doğrudan yabancı yatırım değeri sağlayan bir şekle dönüşmekte olduğunu ifade etti. Kibar, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu satış işlemi, Rekabet Kurumu ve bazı onay süreçleri aşamasındadır. Öte yandan, tüm dünyanın pandemiden etkilendiği bir dönemdeki bu yatırım daha da anlamlı hale gelmektedir. 1998 yılından bu yana siz değerli çiftçilerimiz, çalışanlarımız ve müşterilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte geliştirdiğimiz emek ve başarı yolculuğumuzda, ne kadar değerli bir noktaya geldiğimizi görmekteyiz. Kurulduğumuz günden bu yana, yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki performansımız, uluslararası standarttaki üretim anlayışımız, geniş ve inovatif ürün portföyü ile rakiplerinden ayrışan Assan Foods’un bu başarısı, hepimizin ortak azmi ve gayretlerinin sonucudur.

“Assan Foods’un global pazarlarda yeni başarılara koşacağına inanıyorum”

Bizler için Assan Foods’un imza attığı başarıların doğal bir sonucu olarak bugün gelinen nokta bir gurur vesilesidir; siz değerli çiftçi kardeşlerimizden müşterilerimize ve tüketicilere tüm paydaşlarımıza sunulan değerlerin, önümüzdeki dönemde daha da fazla artacağına inancımız ise ayrı bir memnuniyet kaynağıdır. Bu değerlerin, Kraft Heinz’ın işlerine olduğu kadar, Assan Foods’a, tüm paydaşlarımıza ve bölgemizin gelişimine ilave önemli yeni yatırımlarla katkılar sağlayacağına, önümüzdeki dönemde çiftçi kardeşlerimizin, çalışma arkadaşlarımızın, fabrikamızın, Colorado, Kingtom, Oba gibi markalarımızın çok daha iyi yerlere geleceğine; Assan Foods’un, global pazarlarda yeni başarılara koşacağına inanıyorum.

“Gururu ve mutluluğu paylaşıyoruz”

İyisiyle kötüsüyle yılları birlikte yaşadık ve şimdi de daha güzel süreçleri birlikte karşılamaya hazırlanıyoruz. Bugüne dek başarıyı, emeği, ürettiğimiz değerleri paylaştık, şimdi de tüm bunların getirdiği gururu ve parlak geleceğin verdiği mutluluğu paylaşacağımıza inanıyorum. Dünden bugüne, bugünden yarına bizlerle olacağınıza olan inancımızla bu özel günümüzde sizlere teşekkürlerimi sunarım.”

Tören kapsamında geleneksel olarak üç sene boyunca taahhütlerini eksiksiz yerine getiren çiftçilere de Çiftçi Bağlılık ödülleri verildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.