Gıda Hattı

Dogecoin yatırımcısından şok hamle! Elon Musk, SpaceX ve Tesla’ya dava...

18 Haziran 2022, 23:05
Paylaş
Dogecoin yatırımcısından şok hamle! Elon Musk, SpaceX ve Tesla’ya dava...
Dogecoin yatırımcısından şok hamle! Elon Musk, SpaceX ve Tesla’ya dava. Batıda yükselen enflasyon dalgasının ardından Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz artırımlarıyla birlikte kripto paralar düşüşe geçmeye başladı. Özellikle sert satışlarla geçen son birkaç hafta, kağıt üzerinde milyar dolarların eriyip gitmesine sebep oldu.

Dogecoin yatırımcısından şok hamle! Elon Musk, SpaceX ve Tesla’ya dava başladı. Kripto paraların amiral gemisi konumunda bulunan Bitcoin’in fiyatı bile 20.000 dolar seviyelerine kadar indi. Karamsarlığın hakim olduğu böyle bir ortamda ise kripto yatırımcıları, kripto paralar dışında tutunacak farklı dallar arıyorlar.

Dogecoin kaç TL 3 Aralık

Bu ortamda ise bir kripto para yatırımcısı, çılgın milyarder Elon Musk’ı ve onun şirketleri olan Tesla ve SpaceX’i, Dogecoin’in fiyatını şişirmek için yasadışı eylemlerde bulunmakla suçladı ve Manhattan’da bu suçlama üzerinden bir toplu dava açtı. Musk’ın Twitter hesabından, coin ile alakalı yaptığı sık açıklamaların, Dogecoin’in fiyatını yükselttiği düşünülüyordu. Söz konusu twitlerin ardından Dogecoin uçuşa geçmiş, fiyatı 0,002 dolar seviyelerinden 0,64 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.