AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Doğan Holding, medya kuruluşlarından sonra D&R’ı da satıyor

Doğan Holding, medya kuruluşlarından sonra D&R’ı da satıyor
13 Nisan 2018, 10:22

Doğan Medya kuruluşlarını Demirören Medya Grubu'na satan Doğan Holding, kitap, CD perakende satışı konusunda faaliyet gösteren D&R mağazalarının, medyada Sabah Gazetesi, ATV ve A Haber televizyon kanalları ile faaliyet gösteren Turkuvaz Grubu'nun sahibi olduğu Turkuvaz Kitap'a (TK) 440 milyon TL’ye satışı için görüşmelere başlandığını resmen açıkladı.

Doğan Medya kuruluşlarını 916 milyon dolara Demirören Medya Grubu’na satan Doğan Holding, kitap ve CD perakende satış zinciri D&R’ın satışı için de, yine medyada Sabah, ATV ve A Haber ile faaliyet gösteren Turkuvaz Grubu ile anlaşmaya vardı.

dogan-holding-gidahattiHolding, D&R mağazalarının 440 milyon lira üzerinden satışı ve devri konusunda, Turkuvaz Kitap (TK) ile ön protokol imzaladı.

KAP’a açıklama yaptı

Doğan Holding’den konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.”

Turkuvaz Kitap, medya alanında Turkuvaz Medya çatısı altında Sabah, ATV, A Haber gibi kuruluşlarla faaliyet gösteren Turkuvaz Grubu'nun, kitap yayıncılığı alanındaki şirketi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.