Gıda Hattı

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir?

26 Ekim 2021, 17:11
Paylaş
Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir?
Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? gibi sorular, son zamanlarda birçok kişi tarafından araştırılıyor.

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? Son zamanlarda birbiri ardına çıkan Tokenlerin ardından futbol kulüpleri ve kendi Tokenlerini çıkartmaya başladı. Bunlardan birisi ise Diyarbekirsporspor Fan Token (DIYAR TOKEN). Diyarbekirsporspor, Bitexen üzerinden Fan Token çıkarmasının ardından birçok kişi Diyarbekirsporspor Token nasıl alınır ve nedir gibi soruların cevaplarını aramaya başladı. Peki taraftar Token nedir? İşte tüm detaylar...

Taraftar Token nedir?

Taraftarlara hayranı oldukları spor takımlarını destekleme imkânı verirken çeşitli ödüller, indirimler, kampanyalar ve eşsiz deneyimler kazanma imkânı veren, blokzincir üstünde üretilmiş dijital varlıktır.

DIYAR Token nedir?

DIYAR Token, Ethereum blokzinciri üstünde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet tokenı (utility token)'dır. Değerini kulüp başarısı ve taraftar etkileşiminden alan DIYAR Token; taraftarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzer avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görecektir.

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) nasıl alınır?

Ön satışı yalnızca Bitexen internet sitesinden yapılan DIYAR Token satın almak için;

 1. Bitexen internet sitesinde en temel sayfada yer alan “Ön Satış” sekmesine tıklayın.
  2. Açılan sayfada yer alan DIYAR Token’a özel bölümdeki “Detaya Git” butonuna, ardından açılan sayfadaki “Satın Al” butonuna tıklayın.
  3. Satın alım talebi yaratmak için;
  Bitexen üyesi değilseniz;
  • Açılan Ön Satış Formu'nda istenilen bilgileri girin.
  • E-mailinizi ve telefon numaranızı doğrulayın.
  Bitexen üyesi iseniz; Ön Satış Formu’nda yer alan “Giriş Yap” menüsünden hesabınıza giriş yapın.
  4. Katılmak arzu ettiğiniz DIYAR Token ön satış seçeneğindeki “Satın Al” butonuna tıklayın.
  5. Gereken tutarı hesabınıza yatırmak için, banka seçin ve ekranda görülen IBAN numarasına para yatırma işlemini tamamlayın. Hesabınızda bakiyeniz var ise “Zaten Bakiyem Var” ifadesine tıklayarak bir sonraki sayfaya ilerleyin.
  6. Satın almak arzu ettiğiniz miktarı girin ve en altta yer alan "Satın Al" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) ön satışları ne zaman başlayacak?

DIYAR Token'in ön satışlarının 25.10.2021 tarihinde başlayacağı açıklandı.

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) ne zaman alınabilecek?

DIYAR Token alım satım işlemleri ön satış süresinin sona ermesinin ardından başlayacaktır.

Satın alınan Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) hesaplara ne zaman geçecek?

Bitexen kullanıcıları, DIYAR Token satın alımı yaptıklarında, satın alınan DIYAR Token miktarı hesaplarına tanımlanacaktır. Satın alım miktarı ve TRY karşılığı Hesap Özetim sekmesinden görülebilecektir. Kullanıcılar satın alım ayrıntıları ile alakalı ayrıca e-mail ile bilgilendirilecekler.

Kripto para nedir?

Kripto para, güvenlik açısından kriptoloji bilimini kullanan, dijital ve sanal bir para birimidir ve matematik temelli şifrelenmişlerdir. Banka kartlarımız, sanal kartlarımız ya da sanal ortamda yapmış olduğumuz her işlemde senelerdir bu paraları kullanıyorduk esasında. Bankaların kasalarından fiziksel olarak paralar çıkmadan, sanal olarak paraları harcıyorduk ve bir bakıma bu paralar da kripto paralardı çünkü yalnızca sistemlerde rakamsal değişiklikler meydana geliyordu. Yeni nesil kripto paralar da temelde bu mantıkla çalışıyor diyebiliriz. Dünyadaki diğer para birimlerine nazaran bu kadar çok ilgi görmesinin ve sevilmesinin ana sebebi ise organik bir yapıda olması. Yani herhangi bir hükümet ya da merkezi otorite tarafından yönetilemiyor, henüz. Bu da, bu para biriminin daha güvenilir olarak anılmasını sağlıyor.

Kripto para nasıl üretilir?

Paraların merkezi bir otorite ya da hükümete bağlı olmadığını belirtmiştik. Bu paraların üretimi de tıpkı varlıkları gibi bütünüyle kullanıcı temelli bir modele sahip. İlk olarak bilmemiz gerekli olan şey, her kripto para biriminin belirli bir üretim sınırı vardır. Bitcoin'i örnek alacak olursak ilk yayımlanan protokollerinde yalnızca 21 milyon Bitcoin bulunabilir maddesi yer almakta. Yani üretim açısından bir sınırı bulunuyor. Bu sebeple de gün geçtikçe bu paraya olan rağbet artıyor çünkü bulunması giderek zorlaşıyor ve daha küçük parçalara bölünüyor.

Üretim işlemine tekrar dönecek olursak kripto para üretim işlemi kelimenin tam manası ile madencilik (mining) biçiminde oluyor. Yani nasıl altın bulmak için kazılar yapılıyorsa kripto para bulmak için de matematik sorunları, yazılımlar tarafından çözülmeye çalışılıyor. Herkesin çözebilme ve üretebilme hakkı olduğu için de en çok çalışan, daha çok üretiyor diyebiliriz. Evet, siz de gerekli teknolojik sistemlere (temel olarak işlemci gücü ve internet bağlantısı) sahipseniz siz de bu üreticilerden biri olabilirsiniz.

Bitcoin / Kripto para nasıl alınır?

Kripto paraların en popüleri ve en çok yatırım yapılan olan Bitcoin gibi farklı kripto para türlerini de alım satımı yapabileceğiniz birçok site bulmuyor. Peki Bitcion veya diğer kripto paralar nasıl alınır? İşte Türkiye'deki kripto para borsalarından kripto para alım ve satış işlemlerini nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.