Gıda Hattı

Diyarbakır Ticaret Borsası’nda koronavirüs şoku!

14 Haziran 2020, 14:05
Paylaş
Diyarbakır Ticaret Borsası’nda koronavirüs şoku!

Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetimi Kurulu Üyesi ve Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Resul Gündoğan (55), koronavirüs teşhisiyle tedavi gördüğü pandemi hastanesinde yaşamını yitirdi. İki yönetim kurulu üyesi ile bir personelin de koronavirüs testi pozitif çıkarken, borsada çalışmalar durduruldu.

Nefes darlığı ve yüksek ateş şikayetiyle 10 gün önce hastaneye başvuran Resul Gündoğan’ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Gündoğan tedaviye alınırken, filyasyon çalışması başlatan sağlık ekipleri de Gündoğan'ın temas ettiği kişileri belirledi.

Borsanın iki yönetim kurulu üyesi ile bir personelin koronavirüs testleri de pozitif çıktı

Çalışmayla Diyarbakır Ticaret Borsası'ndaki iki yönetim kurulu üyesi ile bir personelin yanı sıra Gündoğan'ın eşi ve oğlunda da koronavirüs tespit edildi.

Yüksek tansiyon ve diyabet hastası olduğu belirtilen Resul Gündoğan, bu sabah tedavi gördüğü pandemi hastanesinde yaşam mücadelesini kaybetti. Gündoğan'ın cenazesi bu sabah Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Resul Gündoğan'ın eşinin hastanedeki tedavisi devam ederken, 2 yönetim kurulu üyesi ile 1 personelin tedavisi ise evde sürüyor.

Diyarbakır Ticaret Borsası’nda çalışmalar durduruldu

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, borsadaki tüm personele test uygulandığını belirterek, 3 yönetim kurulu üyesi ile bir personel haricinde, kendisi dahil herkesin testinin negatif çıktığını söyledi. Borsadaki çalışmaları durdurduklarını açıklayan Yeşil, Gündoğan'ın vefatından dolayı derin üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, başta ailesi ve yakınları olmak üzere iş camiasına başsağlığı diledi.

DHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.