Gıda Hattı

Dijital Çağda Z Kuşağı Gerçekleri

5 Ocak 2022, 14:12
Paylaş
Dijital Çağda Z Kuşağı Gerçekleri

Z kuşağının doğru bir biçimde anlaşılması amacıyla kaleme alınan, editörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Duygu Aydın Aslaner ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Gökçe Aslaner'in yaptığı “Dijital Çağda Z Kuşağı Gerçekleri” adlı kitap okuyucularla buluştu.

Günümüzde, Z kuşağını doğru bir biçimde okuyabilmek ve geleceği anlayabilmek amacıyla 25 yazar tarafından 19 bölüm olarak Dr. Öğretim Üyesi Duygu Aydın Aslaner ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Gökçe Aslaner'in editörlüğünde kaleme alınan “Dijital Çağda Z Kuşağı Gerçekleri” adlı kitap, okuyucularla buluştu.

Kriter yayınlarından raflardaki yerini alan kitap, Z kuşağını yeni dünya düzeninde anlamaya yönelik bir içerikle hem akademiye hem de sektöre önemli bir kaynak olmayı hedefliyor.

“Z kuşağı dijital çağda önemli bir rol üstleniyor”

Kitabın editörlerinden Dr. Duygu Aydın Aslaner, “21. yüzyılda yaşanan sosyal, siyasal, politik, ekonomik ve teknolojik gelişmeler, Z kuşağının gündelik yaşam pratiklerinde önemli değişimleri de beraberinde getirmiştir. Özellikle 2019 yılında başlayan korona virüs salgını sürecinin tüm dünyayı etkisi altına alması ile neredeyse hayatın her alanında radikal değişimler ve dönüşümler yaşanmıştır. Toplumun önemli bir yapı taşını oluşturan gençler ve dolayısıyla Z kuşağı, her aşamada yeni değerlerin inşa edildiği dijital çağda önemli ve etkin bir rol üstlenmektedir” dedi.

25 yazar tarafından 19 bölüm olarak kaleme alınan kitap, dijital çağda Z kuşağı gerçeklerini ortaya koymaya yönelik araştırma, derleme ve incelemeleri içeriyor. Bu bağlamda kitapta; markalaşma, dijital pazarlama, yeşil pazarlama, reklamcılık, halkla ilişkiler, dijital iletişim, eğitim, e-spor, dijital gazetecilik, dijital oyunlar, dijital siyasal iletişim, dijital okuryazarlık, dijital kültür, sosyal medya, postfeminizm ve tüketici davranışları gibi konular sosyal bilimler çerçevesinde, Z kuşağı perspektifinden detaylı bir biçimde inceleniyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.