Gıda Hattı

Diageo'nun İçkilerini Efe Dağıtacak

18 Eylül 2007, 17:51
Paylaş

Dünyanın önde gelen alkollü içecek üreticilerinden Diageo'nun Smirnoff, J&B, Johnnie Walker, Jose Cuervo, Captain Morgan, Guinness ve Gordons, Blossom Hill gibi ünlü markalarının Türkiye dağıtımını artık Efe Alkollü İçecekler yapacak.

Diageo Türkiye Dağıtım Satış ve Pazarlama, dün bir açıklama yaparak Efe Alkollü İçecekler Ticaret AŞ'yi (EFE) Türkiye’deki satış ve dağıtımından sorumlu “münhasır” distribütörü olarak atadığını açıkladı. Bu dağıtım anlaşması çerçevesinde Diageo Türkiye ürün portföyünün ithalat, reklam ve pazarlamasını yönetmeye devam edecek. Efe, kendi ürünlerinin yanı sıra Diageo Türkiye’nin ürünlerinin de satış ve dağıtımını yapacak. Diageo Türkiye Genel Müdürü Aydın Soysal, “Efe genç, dinamik geleceğe yatırım yapan bir şirket ve biz Efe ile böyle bir anlaşma süreci içine girmekten çok mutluyuz. Bir an önce bu geçiş sürecini tamamlayarak birlikte çalışmaya başlamak istiyoruz” dedi.

Efe CEO’su Egemen Demirtaş da “Diageo Türkiye’nin sahip olduğu lider global markalarla bizim sahip olduğumuz premium Türk markalarını bir araya getirme hedefimiz çok büyük fırsatlar yaratacak. Biz bunu kendi adımıza büyük bir başarı, müşterilerimiz adına da önemli bir kazanç olarak görüyoruz” diye konuştu.

180 ülkede faaliyette

Dünyanın önde gelen alkollü içki üreticilerinden Diageo AŞ, 1997 yılında Guinness ve Grand Metropolitan 1 (GrandMet) şirketlerinin birleşmesiyle oluştu. Diageo'nun markaları arasında Smirnoff, J&B, Johnnie Walker, Jose Cuervo, Captain Morgan, Guinness ve Gordons, Blossom Hill gibi içkiler bulunuyor.

Hisseleri hem New York hem de Londra borsalarında işlem gören Diageo, 180 ülkede faaliyet gösteriyor. Efe Alkollü İçecekler Ticaret AŞ, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın öncülüğünde kurulan Elda İçecek ve Enerji Hizmetleri AŞ tarafından üretilen Efe Rakı markalı ürünlerin dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere 2004 yılında kuruldu. Efe, Efe Yaş Üzüm, Efe 3 Distile, Efe Organik Rakı ve Sarı Zeybek gibi markaların tanıtım, pazarlama ve dağıtımını yapan Efe, faaliyetlerini 109 kişilik kadrosu, Türkiye genelinde sahip olduğu 57 yerel distribütör ile yürütüyor. Dağıtımda en son teknolojik yazılım ve donanımlardan faydalanan Efe, 50 bin satış noktasına düzenli olarak hizmet veriyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.