AramaArama
Gıda Hattı

Delta Food, Sharjah’da konserve işine giriyor!

13 Mart 2016, 11:41
Paylaş
Delta Food, Sharjah’da konserve işine giriyor!

Sharjah Uluslararası Havalimanı Serbest Bölgesi'nde faaliyet gösteren Delta Food, Sharjah’da 60 milyon Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (16,3 milyon dolar) değerinde konserve kutusu imalat birimi açmaya hazırlanıyor. 

delta-food-gidahattiSharjah Uluslararası Havalimanı Serbest Bölgesi- SAIF Bölgesi- serbest bölgede faaliyet gösteren lider gıda üretim şirketlerinden Delta Food Endüstrilerinin Sharjah’da 5000 metrekarelik bir alana 60 milyon Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi (16,3 milyon dolar) değerinde konserve kutusu imalat birimi açmaya hazırlandığını duyurdu.

SAIF Bölgesi Direktörü ve Hamriyah Serbest Bölgesi Otoritesi Saud Salim Al Mazrouei, Delta Food’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Shiraz Osman ve Anand Konserve Kutusu işletmesi CEO’su Safdar Khatri ve Sharad Anand ile bu bağlamda bir anlaşma imzaladı.

Sharad Anand, Delta Food’la böyle bir anlaşmaya imza atılmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Shiraz Osman, Delta Food’un süt, krema, domates salçası, süt tozu, krema tozu ve nişasta gibi ürünlerine olan rağbetin artmasıyla konserve kutusu ihtiyacının doğduğunu, kendilerinin de SAIF Bölgesi olarak Delta Food’un bu ihtiyacını gidermek için konserve kutusu birimi kurmaya karar verdiklerini belirtti. Bu kararın daha sonra Delta Food’la özsermaye hissedarı olmak yönünde değiştiğini söyledi.

delta-food-gidahatti

Sharad Anand konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Delta Food’a hem konserve kutusu hem de pet şişe ve Tetra Pak ambalajları sağlayarak her türlü ambalaj ihtiyaçlarını gidereceğiz. Delta, yakın gelecekte Birleşik Arap Emirlikleri tüketicilerine daha kaliteli ve daha çok ürün sunacak. Yeni kurulacak konserve kutusu imalat birimi, başlangıçta ayda 30 milyon kutu konserve üretecek. Delta, konserve sebze- meyve, aromalı süt ve protein tozu da üretecek”.

Safdar Khatri, bu ortaklığın Delta’yı iki sene içinde gıda sektörünün lideri yapacağının altını çizdi.

Saud ​Salim ​Al Mazrouei ise SAIF Bölgesi hakkında yaptıkları tanıtım gezileri ve sergilerle seslerini duyurma imkanı yakaladıklarını, Delta Food’la da bu vesileyle tanıştıklarını ifade etti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.