AramaArama
Gıda Hattı

“Cumhurbaşkanı'nın elektrik kesilmesi talimatı” iddiasına yalanlama!

28 Mart 2018, 18:38
Paylaş
“Cumhurbaşkanı'nın elektrik kesilmesi talimatı” iddiasına yalanlama!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Mardin’de elektriklerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kesildiği yönündeki iddiaları yalanlayarak, bunun mümkün olamayacağını söyledi.

Mardin’in bazı ilçeleri ve kırsalında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım tarafından sorunu çözülmekle görevlendirilen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ilk olarak Mardin Valiliği'ni ziyaret etti.

DEDAŞ yöneticileriyle basına kapalı toplantı

Valilikte DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’in de katılımıyla gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren basına kapalı toplantıya, Bakan Fakıbaba’nın yanı sıra AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Valisi Mustafa Yaman, ilçe kaymakamları, protokol üyeleri ve bazı davetliler katıldı. Buradaki toplantının ardından AK Parti Mardin il teşkilatına geçen Fakıbaba, partililerle bir araya geldi.

Erdoğan'ın ziyareti sonrasında elektrikler kesilmişti 

Çiftçilerin geçen hafta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mardin ziyaretinin gecesinde, DEDAŞ tarafından elektrik kesildiği ve bu emrin Erdoğan tarafından verildiği iddialarını değerlendiren Fakıbaba, bunun mümkün olmadığını, iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın görevlendirmesinin ardından Mardin’e geldiğini hatırlatan Fakıbaba, "Başbakanımız hemen beni ve iki arkadaşımı görevlendirdi. Benim programımda yoktu, 'Fakıbaba gideceksin, Mardin’de ne oluyor, ne bitiyor çözeceksin' dedi. Hele Cumhurbaşkanımızın o güzel mitinginden sonra elektriklerin kesilmesi, güya Cumhurbaşkanımız demiş ki, 'elektriklerini kesin.' Öyle bir algı yaratılıyor. Oysa bizim Cumhurbaşkanımızın Mardin’e ne kadar değer verdiğini ben bilen kardeşlerinizdenim. Öyle bir şeyin olması mümkün değildir” dedi.

“Enerjiyi verdireceğiz”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, daha sonra çiftçiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve DEDAŞ yetkilileri ile birlikte basına kapalı bir toplantı yaptı. Toplantı sonrası açıklama yapan Fakıbaba, “Hakikaten bir problem vardı. Ben gelirken Mardinli hemşerilerimin dürüstlüğünden, adaletinden çok emin olarak geldim. Bu sorunu çözeceğimize inanarak geldim. Haklı istekleri vardı 'enerji yok' dediler. Biz hemen iki tarafla da konuştuk. Şimdi hemen telefon edip enerjiyi verdireceğiz. Onlar mutlu olacaklar. Biz de Mardin’imize bir şeyler kazandırmanın mutluluğuyla Ankara’ya gideceğiz" diye konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.