AramaArama
Gıda Hattı

Cumhurbaşkanından MEB’e bağlı pansiyonlara personel alımı müjdesi!

22 Ağustos 2021, 13:25
Paylaş
Cumhurbaşkanından MEB’e bağlı pansiyonlara personel alımı müjdesi!

Okulların 6 Eylül’de tam zamanlı yüz yüze eğitime açılmasına yönelik hazırlıklar sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, personel alımı müjdesi geldi. Erdoğan, “Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Özer: “Personel ihtiyacı ön plana çıktı”

6 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde tüm okul ve kurumlarda insan kaynakları ve alt yapıya dair çalışmalar yapıldığını, varsa eksikliklerin giderildiğini belirten Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak tüm önlemlerimizi alıp 6 Eylül'de tüm kademe ve sınıf seviyelerinde eğitime başlayacağız. Tüm illerimizle koordineli bir şekilde gerekli önlemleri aldığımız gibi il ve ilçelerimize finansman desteklerimizi de gönderdik.

Bu süreçte özellikle pansiyonlarımızın personel ihtiyacı ön plana çıkmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini artırmak için sağladığı destekler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum. Pansiyonlarda kalan tüm öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almaları ile sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz. 6 Eylül itibarıyla tüm hazırlıkları tamamlamış olarak tüm okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız inşallah."

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.