AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Cumhurbaşkanı yeni kararları açıkladı: Sokak kısıtlamaları 1 Temmuz’da kalkıyor

Cumhurbaşkanı yeni kararları açıkladı: Sokak kısıtlamaları 1 Temmuz’da kalkıyor
21 Haziran 2021, 20:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kararlara göre, sokak kısıtlamaları ile toplu taşıma ve şehirlerarası seyahatlerdeki kısıtlamalar 1 Temmuz itibariyle kalkacak. Müzikli mekanlar saat 24.00’e kadar açık kalacak. Kamuda normal mesai düzenine geçilecek. Turizm sektörüne yönelik KDV desteğinin 1 ay daha uzatıldığını açıklayan Erdoğan, salgın ve kuraklık gerekçesiyle, yem, hububat, et ve sütte aşırı fiyat artışlarına izin verilmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Mayıs'ta tam kapanmanın sona ermesiyle başlayan kademeli normalleşme süreci kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan yeni kararları açıkladı. İlk olarak Brüksel’deki NATO toplantısı kapsamındaki görüşmeleri, bu çerçevede ABD Başkanı Joe Biden’la görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, Covid-19 salgınına karşı uygulanan tedbirlere ilişkin yeni kararları şöyle paylaştı:

Hedef, aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusun tamamına açmak

“Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır. Böylece Türkiye’nin salgın krizini en az sıkıntıyla ve ilk atlatan ülkelerden olmasını sağlamak istiyoruz.

Vatandaşlarımdan, aşı konusundaki manipülasyonlara itibar etmemelerini, bu konuda bilim insanlarına kulak vermelerini istiyorum.

Sokak kısıtlamaları 1 Temmuz itibariyle kalkacak

1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00’e çekiyoruz.

Şehirlerarası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

Turizm sektörüne KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz.

“Hububat, et, süt ve yem fiyatlarında aşırı artışa izin vermeyeceğiz”

Salgın ve kuraklık nedeniyle hububat ile et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.