AramaArama
Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Yardımcıları ile Bakanlar için Maaş Kararnamesi!

28 Aralık 2018, 08:26
Paylaş
Cumhurbaşkanı Yardımcıları ile Bakanlar için Maaş Kararnamesi!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı ile Bakanlığa atananların varsa emeklilik veya yaşlılık aylıkları kesilmeyecek.

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 24), 28 Aralık’ta Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcıları ile Bakanlara Maaş Kararnamesi 

Yeni Kararname ile 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 503’üncü maddesine şu fıkra eklendi:

“(3) Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlığa atananların varsa emeklilik veya yaşlılık aylıkları kesilmez. Ayrıca bu görevlere atanmadan önce veya atandıktan sonra emeklilik ya da yaşlılık aylığına hak kazananlara, talep etmeleri halinde mevcut görevleriyle ilişikleri kesilmeden emeklilik veya yaşlılık aylığı bağlanır.”

Atandıktan sonra emeklilik veya yaşlılık aylığı bağlanacak

Kararnamenin 504’üncü maddesinin 4’üncü fıkrasına da şu cümle eklendi:

“Ayrıca bu kadroya atanmadan önce veya atandıktan sonra emeklilik ya da yaşlılık aylığına hak kazananlara, talep etmeleri halinde mevcut görevleriyle ilişikleri kesilmeden emeklilik veya yaşlılık aylığı bağlanır.”

Yayımı tarihinde yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.