AramaArama
Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı fındık alım fiyatını canlı yayında açıkladı

11 Ağustos 2021, 22:38
Paylaş
Cumhurbaşkanı fındık alım fiyatını canlı yayında açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyondaki canlı yayında “Fındık alım fiyatımız Giresun fındığı için 27 lira” açıklaması yaptı.

Fındık üreticisinin merakla beklediği fındık alım fiyatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından televizyon canlı yayınında açıklandı. Erdoğan, “Fındık alım fiyatımız Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 liradır” dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacağını, kg başına 2 TL mazot ve gübre desteği de ilave edildiğinde fındık fiyatlarının 29,5-30 TL arasında gerçekleşeceğini söyledi.

Kanal D, CNN Türk ortak canlı yayınında medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık üreticisinin beklediği TMO’nun fındık alım fiyatını açıkladı.

Bakan Pakdemirli, 30 TL fiyat çıkardı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fiyat açıklamasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Pakdemirli, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan TMO'nun fındık alım fiyatlarını açıkladı:

Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite fındık için kg başına 27 lira. Levant kalite fındık içinse kg başına 26,5 liradır.

Yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır.

Çiftçilerimize verdiğimiz alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kg'de 2 lira olarak veriyoruz.

Tüm bunları fiyatlara ilave ettiğimizde fındık fiyatları kg'de 29,5 ile 30 lira arasında gerçekleşiyor.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.