Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi, Karadeniz’de enerji kaynağı mı?

20 Ağustos 2020, 00:58
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi, Karadeniz’de enerji kaynağı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü bir müjde vereceğini açıklamasının ardından tahminler birbiri ardına sıralanırken, Bloomberg ile Reuters haber ajansı, Türkiye’nin Karadeniz'de enerji kaynağı bulduğunu yazdı.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının sonunda, Cuma günü bir müjde vereceğini söyledi. Erdoğan, “İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve inanıyorum. Bu müjdenin hayalleri ve rüyası içindeyiz. Cuma günü bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum. Şimdi açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “müjde” açıklaması gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cuma günü müjde vereceğine ilişkin açıklaması, gündeme bomba gibi düştü.

Cumhurbaşkanının sözlerinin ardından müjdenin ne olabileceğine yönelik tahminler dile getirilirken, “koronavirüs ilacı, koronavirüs aşısı, yeni bir petrol ya da doğal gaz kaynağı” tahminleri öne çıktı.

Reuters ve Bloomberg: “Türkiye, Karadeniz'de enerji kaynağı buldu”

Aynı konuda çok çarpıcı bir iddia, iki basın organından geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından saatler sonra, Bloomberg ve Londra merkezli Reuters haber ajansı, Türkiye'nin Karadeniz'de enerji kaynağı bulduğunu yazdı.

Reuters'a konuşan bir yetkilinin, biri ciddi büyüklükte olmak üzere Karadeniz'de iki bölgede enerji kaynağı bulunduğunu ifade ettiği aktarıldı. Bloomberg ise isimleri açıklanmayan iki yetkiliye dayandırdığı haberinde Türkiye'nin Karadeniz'de bir enerji kaynağı bulduğunu, bulunan kaynağın da yüksek ihtimalle doğalgaz olduğunu belirtti.

Söz konusu iki yetkilinin bulunan enerji kaynağının büyüklüğü, derinliği ve çıkarma zorluğuna yönelik ise bilgi paylaşmadığı ifade edildi.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.