Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KDV indirimi konusunda sert uyarı!

14 Şubat 2022, 12:00
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KDV indirimi konusunda sert uyarı!

Gıdada KDV indiriminin fiyatlara yansıtılıp yansıtılmadığıyla ilgili marketlerde denetimlerin sürdürüleceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim attığımız adımlara karşı ters adımlar atanlara karşı şiddetli cezai müeyyideler uygulayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyareti öncesi, Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Emine Erdoğan eşlik edemeyecek

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin, “Eşim bu ziyarette benimle beraber olamayacak, çünkü henüz pozitif. Hamdolsun biz negatif olduk. Şu anda eşim tedavisine devam ediyor. Hamdolsun hafif bir şeklide süreci devam ettiriyor. Dualarımızla inşallah o da kısa zamanda bu süreci atlatacaktır” dedi.

“Attığımız adımlara karşı adım atanlara, şiddetli ceza-i müeyyideler uygulayacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı marketlerin KDV indirimi öncesinde fiyatları arttırdığı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine ise şunları söyledi:

“Bu konu ile ilgili gerek hazine ve maliye bakanım, gerek ticaret bakanım açıklamalarını yaptılar. Kurduğumuz denetim ekipleri ile beraber bizim attığımız bu adımlara karşı ters adımlar atanlara yönelik şiddetli ceza-i müeyyideleri uygulayacağız. Çünkü vatandaşımızı ezmeye, vatandaşımıza yönelik bu tür maalesef arzu edilmeyen süreci işletenlere karşı müeyyidelerimiz ağır olacaktır. Bu konuda tüm müfettiş ekipleri ile buraların denetimini sürdüreceklerdir.”

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.