Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş fiyat tepkisi: 5 tane zincir market piyasayı altüst ediyor!

23 Eylül 2021, 19:46
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş fiyat tepkisi: 5 tane zincir market piyasayı altüst ediyor!

ABD ziyareti sonunda New York’taki Türkevi’nde gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyatlar konusuna değindi, “5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76’ncı Genel Kurulu toplantılarına katılmak geldiği New York’taki programları tamamladıklarını belirten Erdoğan, son dönemde yaşanan fiyat artışlarına değindi, zincir marketleri suçladı. Erdoğan, hangi zincir marketleri kastettiğini ise açıkça belirtmedi.

“Bunların üzerine üzerine gideceğiz”

Fahiş fiyat konusuyla ilgili bizzat ilgileneceğini söylediği hatırlatılarak “Bu konuyla ilgili tespit ettiğiniz problem başlıkları neler? Nasıl bir yol haritası izlenecek?” sorusu üzerine Erdoğan, “Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz.

Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, alacak ve bunlara da gerekli operasyonları yapacaktır” dedi

“5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor”

“Tek problem zincir marketler mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması Bu da 5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor.

Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır” yanıtını verdi.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.