AramaArama
Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş fiyat artışlarını önleme sözü!

10 Eylül 2021, 18:28
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş fiyat artışlarını önleme sözü!

Büyümede rekor üzerine rekor kırıldığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta 1,7 milyar liraya mal olan 106 tesisin toplu açılış töreninde, ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi.

“128 milyar nerede diyenlerin sesleri çıkmıyor”

Sosyal medya ve diğer mecralarda dolaşıma sokulan fitne, fesat ve bozgunculuk faaliyetlerine milletin itibar etmediğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Salgın döneminde tüm ülkeler küçülürken. biz sağlık hizmetlerinden ekonomiye kadar her alanda kendimizi olumlu yönde ayrıştırdık. Büyümede rekor üzerine rekor kırıyoruz. Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın öncesinin üzerinde bir seviyeye geldik.

“Enflasyonu kontrol altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz”

Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu. Bay Kemal ne diyordu, '128 milyar dolara nerede.' Bunu sorup duruyordu. Dikkat ederseniz artık hiç sesleri çıkmıyor. Bunlar akşam yalan, sabah yalan. Zaten bunlar yalan terörü estirdiler. Artık ağızlarını açacak halleri kalmadı. İnşallah enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarı taşıyacağız. Türkiye'yi yokların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık. Emin olun bizden başka da sizlerin dertleriyle dertlenip çözümler getirecek başka kimse yok. Bunlar avare kasnak gibi boşa dönüp duruyorlar. Hala akılları tek parti zihniyetini ülkeye yeniden hakim kılmak olanlar, bu milletin demokrasi ve kalkınma talebine cevap veremezler. Ülkemize husumetiyle bilinen herkesle kol kola girmeyi siyasi ittifak sananlardan bu ülkeye hayır gelmez.”

"Salgın şartlarına rağmen yatırımları devam ettirdik"

Türkiye'nin en önemli özelliğinin farklı alanlardaki mücadeleleri aynı anda yürütebilme kabiliyeti olduğunu söyleyen Erdoğan, "Dünya korona virüsle savaşıyor. Biz sağlık ve diğer alanlarda başarılı bir yönetim sergiledik. Vatandaşına yeterli sağlık hizmet vermeyip ekonomisini küçülten ülkelerden kendimizi hemen ayrıştırdık. Salgın şartlarına rağmen inşası süren yatırımları devam ettirdik, bitenleri de hizmete aldık. Bir yandan da yeni projelerin temelini attık. Bugüne kadar milletimize baktık, milletimiz için çalıştık, milletimiz için hesap verdik. Bulunduğumuz her görevde yaptığımız eserlerle hoş seda bırakma gayretindeyiz. Ne siyaset ne de başka bir gaye ile milletimizi aldatmaya ve kendimizi olduğumuzdan farklı göstermeye çalışmadık. En harbi ve açık sözlü siyasetçisi olarak milletimizin huzurunda bulunduk. Siyasette 40 yılı geride bırakmış biri olarak gayem Türkiye'yi hak ettiği seviyeye çıkmış olarak görmektir. Önümüzde 2023 süreci var. Ülke olarak savunma sanayinden enerjiye kadar birçok projenin hayata geçiş tarihi olarak 2023'ü belirledik. Bu tarihte seçimler de gerçekleştirilecek. Böylece 2053 vizyonunu şekillendirmek için yeni bir güç tazelemesi yapılacak" şeklinde konuştu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.