Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete yeşil ışık! Asgari ücrete zam gelecek mi?

14 Haziran 2022, 11:52
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete yeşil ışık! Asgari ücrete zam gelecek mi?
Asgari ücrete Temmuz'da ikinci zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete yeşil ışık.  Vatandaşını enflasyona ezdirmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, Asgari Ücret Komisyonu toplantısına dikkat çekti. Asgari ücretin zamlanıp zamlanmayacağı konusuyla ilgili gözler Temmuz ayına çevrildi. Peki, Asgari ücrete zam yapılacak mı? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı? Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete yeşil ışık! Vatandaşını enflasyona ezdirmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, Asgari Ücret Komisyonu toplantısına dikkat çekti. Peki, Asgari ücrete zam yapılacak mı? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı? Detaylar haberimizde...

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Temmuzda bütün vatandaşlar için değişim yaşanacak. Bu noktada asgari ücret zammı hakkında kesin kararların temmuzda çıkması bekleniyor. Temmuza az bir zaman kala rakamlar hesaplandı.

Vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği yönündeki çalışmaların başladığı geçtiğimiz günlerde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

Bu noktada enflasyon oranları ışığında masada yeni rakamlar var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, TİM Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada temmuz zammı ve asgari ücreti değerlendirdi:

"Asgari ücreti yüzde 200'e yakın, dolar cinsinden ise yüzde 100'e yakın artırdık. Rasyonel gerçeklerle izah edilemeyecek fiyat artışlarına karşı hukuki ve idari tedbirler geliştiriyoruz. Temmuz ayında da enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 3 MADDEDE DİKKAT ÇEKEN REFAH ARTIŞI AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada şu 3 ifade dikkat çekti:

1. Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretliler rahatlatılacak.

2. Yılbaşında tüm çalışanların durumları gözden geçirilerek, herkesin hakkını alması sağlanacak.

3. Sosyal yardım şemşiyesi genişleterek hiçbir vatandaş enflasyona ezdirilmeyecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.