AramaArama
Gıda Hattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki yangınları Putin ile görüştü!

31 Temmuz 2021, 16:04
Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki yangınları Putin ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye'nin güneyindeki orman yangınlarıyla ilgili durumu görüştüğü bildirildi.

Görüşmede doğal afetle mücadelede iki ülke arasındaki etkileşimin önemine vurgu yapıldığı ifade edildi.

Rusya lideri Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de farlı şehirlerde devam eden orman yangınlarını ele almak üzere telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kremlin tarafından görüşmeye dair yapılan açıklamada, “Türkiye'nin güney bölgelerinde çıkan orman yangınlarının yol açtığı acil durum ele alındı. Bu doğal afetle mücadelede iki ülke arasındaki etkileşimin önemine vurgu yapıldı” denildi. Putin’in orman yangınlarına karşı Türkiye’ye desteklerinin devam edeceği mesajı verilirken, Erdoğan’ın da desteği için Putin’e teşekkür ettiği vurgulandı.

Türkiye-Rusya Hükümetlerarası 17. Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı da görüşüldü

İki liderinin orman yangınlarının yanı sıra dün Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye-Rusya Hükümetlerarası 17. Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Toplantısını da ele aldığı aktarıldı. Açıklamada, “İkili Hükümetlerarası Komisyonun bir gün önce gerçekleştirdiği toplantının sonuçları hakkında olumlu yönde değerlendirme yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.