AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atakule’de gençlerle buluştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atakule’de gençlerle buluştu!
28 Mart 2019, 13:26

31 Mart yerel seçim programı kapsamında onlarca ilde meydanlardan halka seslenen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Atakule’de gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı’nın sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan buluşmada gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yakında hizmete girecek kütüphanede 5 milyon cilt kitap olacağını, öğrencilerin orada ders de çalışabileceklerini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi twitter hesabından dün yaptığı duyuruda, bugün (28 Mart Perşembe) sürpriz bir programı olacağını duyurmuştu.

Erdoğan, bu buluşmanın sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip edileceğini de bildirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atakule’de gençlerle buluştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu sürpriz program, Ankara Atakule’de gerçekleşti.

Erdoğan, saat 12.00’de başlayan ve sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan programda gençleri dinledi, sorularını yanıtladı.

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin de hazır bulunduğu ve gençlerin sorularına yanıt verdiği programın sosyal medya platformları üzerinden yayını sık sık kesintiye uğrarken, izleyici sayısı da görüntülerin donuklaştığı bu anlarda oldukça düştü.

“Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz”

Moderatörlüğünü kendisinin yaptığı programda, Yeni Zelanda’daki cami saldırısına vurgu yaparak dünyada yükselen İslamofobi’ye dikkat çeken Erdoğan, şunları söyledi:

“Her şey hazır böyle gelip kucağımıza konmadı. Avuçlarımızın içine konmadı. Bunun için verilen bir mücadele ver. Bu mücadelenin neticesinde bu kadar şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Bunların sonucunda da bizler bu vatanı başta Çanakkale olmak üzere ele almış olduk.

Çanakkale Boğazı başta olmak üzere burası geçilse girilecek yer neresiydi? İstanbul… İstanbul öyle bir hedef ki, Konstantinapol olayını hazmedemeyişlerinin sebebi o. Hedefleri buydu. Fakat ecdadımız buna imkan vermedi, fırsat vermedi. Ve bunu unutmuyorlar, hazmedemiyorlar. Hazmedemedikleri için de işte orada, 51 Müslümanı Cuma namazı esnasında şehit ettiler.

Şimdi şöyle bir şey düşünelim gençler. Bir kiliseye, bir Müslüman; bakın açık konuşuyorum. Bir DEAŞ’lı saldırıda bulunduğu zaman Batı dünyası dünyayı ayağa kaldırır mı? Kaldırır değil mi? İşte bunda batının hiç sesi çıktı mı? Bu teröristi kalkıp kötülemediler.

Charlie Hebdo olayında bütün dünya liderleri bir araya geldi. Kıyamet kopardılar. 51 Müslüman orada camide şehit ediliyor. Ses yok. Bu bir şeyi gösteriyor. Şunu bir defa çok iyi bilmeniz lazım. Biz bu dünyada kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

Onun için gençler yolumuz ırak, işimiz zor, yapmamız gereken çok şey var. sanatta kültürde ilimde irfanda teknolojide çok ileri noktaya gelmemiz lazım.”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kütüphanesinde 5 milyon cilt kitap olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapımı devam eden kütüphanenin yakında açılacağını bildirerek, kütüphanede 5 milyon cilt kitap olacağını söyledi. Erdoğan, gençlere "Siz de hiçbir engel olmadan gelip orada ders çalışabileceksiniz" diye seslendi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.