AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Cristiano Ronaldo’nun kola tepkisinin maliyeti 4 milyar dolar oldu!

Cristiano Ronaldo’nun kola tepkisinin maliyeti 4 milyar dolar oldu!
16 Haziran 2021, 14:50

Cristiano Ronaldo, EURO 2020 milli maçı öncesindeki basın toplantısında önünde duran kola şişelerini tepki göstererek kenara itti. Bir diğer ünlü futbolcu Paul Pogba da basın toplantısında önündeki bira şişesini kaldırdı.

Dünyanın en iyi sporcuları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo, EURO 2020 maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında önünde duran kola şişelerini tepki göstererek kenara itti, “Su için!” mesajı verdi.

EURO 2020 sponsorluk anlaşması gereği basın toplantısı yapılan masada bulunan kola, Coca Cola markasına aitti.

Cristiano Ronaldo’nun bu hareketi tüm dünyada gündem oldu, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

36 yaşındaki futbol yıldızı, fiziksel olarak her zaman en iyi formda olmasıyla takdir topluyor. Ronaldo’nun birçok profesyonel spor eğitmeninin yanında beslenme alanında da uzmanlarla çalıştığı ve beslenmesine dikkat ettiği biliniyor. Öte yandan ünlü sporcunun geçmişte gıda firmaları ile reklam çalışmaları yaptığı da biliniyor...

Ronaldo’nun kola tepkisinin maliyeti 4 milyar dolar!

Ronaldo’nun bu tepkisi sonrasında Amerikalı içecek devi Coca Cola’nın piyasa değeri 4 milyar dolar düştü, 242 milyar dolardan 238 milyar dolara geriledi. Firmanın hisse fiyatları ise %1,6 düşerek 55,22 dolara geriledi.

| Coca Cola Zero etiketi neden değişti? Firma markayı değiştiriyor mu? |

Coca Cola nasıl tepki verdi?

EURO 2020’nin resmi sponsoru olan Coca Cola, bir açıklama yaparak “Herkesin kendi içecek tercihi yapma hakkı var. Her bireyin farklı tercih ve ihtiyaçları var” mesajını verdi.

Coca Coca spora destek veren bir firma

EURO 2020 sözcüsü de olaya ilişkin yorum yaparak “Basın toplantısına katılan oyunculara su, Coca Cola ve Coca Cola Zero Sugar (Sıfır Şeker) içecekleri sunuluyor” dedi.

Turnuva sözcüsü, Coca Cola gibi firmaların desteği olmadan oyuncu ve seyirciler açısından bu kadar başarılı bir turnuva organize edilemeyeceğini ve futbola yatırım yapılamayacağını iletti.

Coca Cola’nın UEFA ile ortaklığı 1988 yılı dayanıyor. Firmanın, tüm seviyelerdeki tüm spor faaliyetlerini destekleme yönünde bir tutumu olduğu biliniyor.

| Koronavirüs Coca-Cola'yı da vurdu! Satış hacminde büyük düşüş… |

Pogba’dan da bira tepkisi!

EURO 2020’de bir şişe tepkisi de Fransız milli futbolcu Paul Pogba’dan geldi. Pogba, oynana Fransa – Almanya maçının ardından basın toplantısı için geldiği alanda, önündeki masada bulunan bira şişesini kaldırdı.

En çok para kazanan futbolcular arasında gösterilen Pogba, geçmişteki bir röportajda annesinin ibadetlerine bağlı bir Müslüman olduğunu, kendisinin de Müslüman olduğunu ifade etmişti.

Pogba, basın toplantısı sırasında bir yorumda bulunmadan masada bulunan bira şişesini alarak görünmeyecek bir yere koydu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.