Gıda Hattı

COVID-19 vaka ve ölümleri, İran’da rekor kırdı!

7 Ekim 2020, 15:40
Paylaş
COVID-19 vaka ve ölümleri, İran’da rekor kırdı!

İran'da son 24 saatte, salgın başlangıcından bu yana en yüksek vak'a ve ölü sayısı kayda geçti.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, ülkedeki yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik son istatistikleri paylaştı. Son 24 saatte, 4.019 kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığını belirten Lari, 239 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti.

Lari, son verilerle birlikte ülkede tespit edilen toplam vak'a sayısının 483 bin 844'e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 27 bin 658'e ulaştığını açıkladı.

Sözcü Lari , Tahran, İsfahan, Kum, Doğu Azerbaycan, Güney Horasan, Semnan, Gazvin, Loristan, Erdebil, Huzistan, Kirmanşah, Kohgiluye ve Buyer Ahmed, Gilan, Buşehr, Zencan, İlam, Rezevi Horasan, Mazenderan, Çaharmahal ve Bahtiyari, Elburz, Batı Azerbaycan, Merkezi, Kirman, Kuzey Horasan, Hamedan ve Yezd eyaletlerinin kırmızı bölgeler olduğunu belirtti.

İran'da günlük tespit edilen yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Ülkede salgın başlangıcından bu yana en yüksek rakamlar kayda geçti. Son 24 saatte 4 bin 19 vak'a tespit edilirken, 239 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.