AramaArama
Gıda Hattı

Çin restoranında rezalet : Hamile kadın fareli çorbayı içti

14 Eylül 2018, 10:18
Paylaş
Çin restoranında rezalet : Hamile kadın fareli çorbayı içti

Çin’de “kendin ye kendin pişir” konseptli restoranın birinde, hamile kadının çorbasından fare çıktı. Doğu Shandon eyaletinde Xiabu Xiabu adlı restoranın bu olay sonrası, hisse senetleri piyasa değerinde 290 milyon dolar kaybettiği belirtildi.

Çin gazetesi South China Morning Post'a göre, hamile olan kadın hotpot usülü yahni çorbasında ölü fareyi buldu. 6 Eylül’de gerçekleşen olay, sosyal medyada büyük bir hızla yayılmasıyla birlikte restoran, geçtiğimiz ekim ayın göre büyük değer kaybetti.

Restoran aileye 5 bin Yuan (729 ABD doları) tazminat ödemeyi teklif etti

Kankan New adlı bir haber sitesi ile görüşen aile, restoran çalışanlarından birinin kendilerine 5 bin Yuan tazminat ödemeyi istediklerini söyledi. Hamile kadının teklifi reddetmesi üzerine ise, restoran çalışanı kadının hem kendi hem de bebeğin sağlığı konusunda endişelenmesi halinde kürtaj yaptırmasını önerdi ve bunun için, 20,000 Yuan teklif ettiği belirtildi.

BCC Türkçe

Piyasa değerinde 290 milyon dolar kaybetti

Restoranın hisse senetleri geçen yılın Ekim ayına göre gerilediği ve en büyük düşüşü yaşandığı kaydedildi. Söz konusu olay, restoranın piyasa değerini 290 milyon dolar kaybettirdi.

Restoran, farenin hijyenik koşulların yetersizliğinden dolayı çıktığı iddialarını reddeti. Fakat daha sonra yapılan yazılı açıklama sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden silindiği ortaya çıktı.

Bölgedeki Pazar Denetim Bürosu, konuyla ilgili şikayetler aldığını ve bir soruşturma başlattığını doğruladı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.