Gıda Hattı

Coğrafi İşaretler ve Gıda Mühendisinin Rolü kitabı, Gıda Mühendisleri Odası tarafından yayınlandı!

11 Haziran 2022, 14:13
Paylaş
Coğrafi İşaretler ve Gıda Mühendisinin Rolü kitabı, Gıda Mühendisleri Odası tarafından yayınlandı!

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, gıda mühendisleri ve sektör paydaşlarına coğrafi işaretler konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla hazırladığı Coğrafi İşaretler ve Gıda Mühendisinin Rolü kitabını yayınladı.

Ülkemizde tescillenen her 5 Coğrafi İşaretten 4’ü, tarım ve gıda ürünü. Bu sebeple konu gıda mühendisleri için fazlasıyla önemli.

Tescil sürecinde sıkça gıda mühendislerinin yer alması sebebiyle harekete geçen TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Coğrafi İşaretler ve Gıda Mühendisinin Rolü kitabını yayınladı.

Gıda Mühendisleri Odası, hazırladıkları kitapla büyük bir Coğrafi İşaret potansiyeli olan ülkemizde doğru tarım ve gıda politikalarının oluşturulması, tescilli ürünlerin geliştirilmesi, denetlenmesi ve ideal bir Coğrafi İşaret sisteminin kurulması için kitabın katkı sunacağını belirtti.

Oda gıda mühendislerine kapsamlı bilgi, beceri ve deneyim kazandırmanın yanında, kitabın doğru tescil hakkında yol gösterecek, tüketiciyi bilgilendirecek, ülkemizin kültürel değerlerini koruyarak gelecek nesillere aktaracak bir kaynak olacağını da ifade etti.

Kitabın yayınlandığını sosyal medya hesabında da paylaşan Gıda Mühendisleri Odası, Çalışma Grubu'na ve katkı sağlayan tüm paydaşlarına teşekkür etti.

Dijital ortamda yayınlanan kitaba, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.