AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Çocuklar için temiz içme suyu hedefine yaklaşıyor

Çocuklar için temiz içme suyu hedefine yaklaşıyor
22 Ocak 2016, 17:50

Marka ve hizmetleriyle insanların gündelik hayatlarını iyileştirmeye odaklanan P&G, 2020 yılı itibariyle Çocuklar İçin İçme Suyu Programı kapsamında 15 milyar litre su sağlama hedefine emin adımlarla yürüyor.

p&g-aile-su-gidahattiP&G, 2020 yılı için çevre ayak izini azaltma ve toplumsal koşulları iyileştirme hedefleri doğrultusunda, “2015 Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınladı. Şirket, üretimde kullanılan su miktarını 2010 yılından bu yana %21 azaltarak hedeflenenden daha fazla su tasarrufu sağlarken, sıfır üretim atığı politikasını dünyadaki tüm tesislere yaymayı hedefliyor. P&G, çocuk bezlerinin ambalaj ağırlığını büyük oranda azaltma hedefine de ulaştı.

Ürün performansını ve yararlarını yenilikçilikle birleştirerek insanların daha sürdürülebilir bir yaşam sürmesine katkıda bulunan P&G, Çocuklar İçin İçme Suyu (CSDW) Programı ile temiz su sıkıntısı yaşayan çocuk ve ailelere 8 milyar litreden fazla temiz su sağladı. Tüm dünyadaki insani yardım kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek 2020 yılı itibariyle su sıkıntısı çeken bölgelere 15 milyar litre su ulaştırmayı planlayan şirket, aynı zamanda yaşanan 25 doğal afetten etkilenen afetzedelere yönelik yardım faaliyetleri kapsamında ihtiyaç maddesi ve maddi yardım ile katkı yaptı.

martin-riant-gidahattiMartin Riant: Yaptığımız her işte sürdürülebilirliğe önem veriyoruz

Rapora ilişkin değerlendirmelerde bulunan Grup Başkanı ve P&G Sürdürülebilirlik Yönetici Sponsoru Martin Riant, "Şu ana kadar P&G'de çevre ayak izimizi azaltan ve içinde yaşadığımız ve çalışmalarımızı sürdürdüğümüz coğrafyaları daha ileri taşıyan birçok yeniliğe imza attık. Yaptığımız her işte sürdürülebilirliğe önem veriyoruz. Bu rapor kaynakların muhafaza edilmesi, çevre duyarlılığı ve ihtiyaç sahibi insanların yaşam standartlarını yükseltme gibi alanlarda attığımız adımları yansıtıyor. Yenilenebilir enerji kullanımımızı ciddi oranda arttırıyor, bizim gibi iklim değişikliğine odaklı yenilikler ve uygun maliyetli çözümler üreten şirketlerle ortaklıklar kuruyoruz.

len-sauers-gidahattiLen Sauers: Hedeflerimize yaklaşmak heyecan verici

P&G Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Len Sauers ise “Sürdürülebilirlik bir sorumluluk olmanın yanında bir iş fırsatıdır. 2007 yılından bu yana atık geri dönüşümü ve enerji tasarrufu sayesinde yaklaşık 2 milyar dolar maliyet tasarrufu sağlayarak çevre ayak izimizi azalttık. Operasyonlarımızda yaptığımız değişiklikleri, işimiz için doğan fırsatları ve sürdürülebilirlik hedeflerimizi tamamlamaya ne kadar yaklaştığımızı görmek bize heyecan veriyor” açıklamasında bulundu.

P&G’nin 17. Sürdürülebilirlik Raporu’ndan bazı başlıklar şöyle:

İklim:

Yeni Hedef: Sera gazı emisyonlarını 2020 yılına kadar %30 azaltma kararı alındı. P&G sera gazı emisyonlarını 2010 yılından beri %4 oranında azalttı.

Nakliye: P&G nakliye araçlarının karayolunda birim üretim başına kat ettiği yolu 2010 yılından bu yana %25 azaltarak, %20 şeklinde belirlediği hedefe ulaşmış oldu. Ayrıca Kuzey Amerika'da 2016 yılına kadar karayoluyla yapılan nakliyatın %20'sini doğal gazlı araçlarla gerçekleştirdi. Bu oran doğal gazlı nakliye araçlarıyla 22,5 milyon kilometre yol kat edilerek milyonlarca dolar tasarruf edilmesini sağladı.

Ağaç Hamuru: Şirket, kağıt havlu ve emici hijyen ürünlerinde kullanılan işlenmemiş elyafın %100'ünü sertifikalı tedarikçilerden sağlama hedefine ulaştı.

Su: Üretimde kullanılan su miktarı 2010 yılından bu yana %21 azaltılarak hedeflenen tasarruftan fazlası elde edildi.

Atık:

Sıfır Üretim Atığı: Son üç yıl içerisinde Sıfır Üretim Atığı politikası uygulanan tesislerin oranı dünya genelinde %10'dan yaklaşık %50'ye çıkartıldı.

Ambalaj: Prima’nın kutu değil paket halinde ambalajlanması gibi çabalara, Batı Avrupa'nın büyük bölümünde devam edildi. Bu girişim sayesinde çocuk bezlerinin ambalaj ağırlığı %80 azaltıldı, 6.000 tondan fazla ambalaj malzemesi tasarrufu sağlandı.

p&g-kiz-gidahattiToplumsal programlar:

Şirket, 2020 yılı itibariyle Çocuklar İçin İçme Suyu Programı kapsamında 15 milyar litre su sağlama hedefine emin adımlarla yürüdü. Ayrıca markalarıyla genç ve yetişkin kadınlar başta olmak üzere yaklaşık 50 milyon insanın yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı oldu.

P&G hakkında

Markalarıyla dünya çapında yaklaşık 5 milyar insanın yaşamına dokunan P&G, Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Duracell®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, Wella® ve Whisper® gibi markalardan oluşan güçlü bir ürün portföyüne sahip. P&G topluluğu dünya çapında yaklaşık 70 ülkede faaliyet gösteriyor.

Daha fazla bilgi için

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.