Gıda Hattı

Coca Cola İçecek`ten 891 Milyon YTL`lik Satış

29 Ağustos 2007, 19:37
Paylaş

The Coca -Cola Company ürünlerinin Türkiye , Kazakistan , Kırgızistan , Azerbaycan, Irak, Suriye ve Ürdün `deki şişeleyicisi Coca -Cola İçecek, yılın ilk altı ayıyla ilgili mali sonuçlarını açıkladı.

Buna göre şirket 112.5 milyon YTL vergi öncesi faaliyet karı elde ederken, 891.6 milyon YTL tutarında satış gerçekleştirdi. Şirket geçen yılın aynı dönemine göre karını yüzde 37.9, satışını yüzde 15.8 artırdı Şirket, geçtiğimiz yılın ilk altı ayında 1 milyar 102 milyon litre olan satış hacmini ise yüzde 12.2 artırarak bu yıl 1 milyar 237 milyon litreye çıkardı.

Toplam nüfusu 160 milyonu aşan bölgede faaliyetlerini sürdüren şirketin Üst Yöneticisi Michael A . O`Neill, sonuçları değerlendirirken 2007`nin ilk üç aylık döneminde gazlı içeceklerde büyüme trendini tekrar yakaladıklarını vurguladı. Bu trendin ikinci çeyreğe daha da güçlü yansıdığını ifade O`Neill, şöyle devam etti: `Bu yılın mart ayında lansmanını gerçekleştirdiğimiz yeni doğal kaynak suyumuz Damla, Coca - Cola İçecek `in yaygın ve güçlü dağıtım ağından yararlanıyor. Damla çok kısa süre içerisinde kayda değer bir pazar payına ulaştı.` Türkiye `de bir ilk olan aseptik teknolojisine sahip üretim hattını nisan ayında devreye soktuklarını hatırlatan O`Neill, bu yatırımla da Nestea, Powerade ve meyve sularının artık PET şişede de sunulabileceğini dile getirdi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.