Gıda Hattı

Citroen'den dev fırsat! Yalnızca 80 bin TL'ye satılacak

21 Ocak 2022, 18:26
Paylaş
Citroen'den dev fırsat! Yalnızca 80 bin TL'ye satılacak
Citroen'den dev fırsat! Yalnızca 80 bin TL'ye satılacak! Otomobil fiyatlarının fahiş fiyatlara satılmaya devam ettiği şu dönemde ülkemizde hatırı sayılır bir pazara sahip olan dev marka Citroen sürpriz bir fiyat ve modelle bombayı patlatmış durumda. İşte haberimizin detayları…

Citroen'den dev fırsat! Yalnızca 80 bin TL'ye satılacak. Otomotiv sektöründe devam eden çip kriziyle birlikte sıfır otomobil ve ikinci el araç piyasasında tüketiciyi üzen gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Otomobil fiyatları bazı versiyon modellerinde neredeyse iki kat artmış durumda.

Sıfır otomobil almak için araştırma yapanlar neredeyse 300 bin TL’nin altında fiyat bulamıyor. Hali hazırda bayilerde ise sıfır araç bulmak oldukça zor.

Geçtiğimiz günlerde ÖTV hamlesiyle birlikte dev markalar peş peşe indirimli listeler ile gelmiş olsa dahi fiyatlar günümüz şartlarda oldukça pahalı. Bu noktada en büyük hamle ise ülkemizde çıkarmış olduğu modelleri otomobil tutkunları tarafından büyük ilgi gören Citroen’den geldi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan fiyat iddialarına bir yenisi daha eklendi ve merakla beklenen model için geri sayım resmen başladı. Citroen Ocak ayının ilk günlerinde Citroen Skate ve Citroen Ami modelini tanıtmıştı.

Şehir içi elektrikli mobilite çözümü Ami de markanın temiz ulaşım stratejisine paralel bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor. Citroen'in elektrikliye geçiş hamlesinin bir parçası olan Ami, ultra kompakt boyutlar, erişilebilirlik (yaş ve fiyat açısından) ve güvenlik gibi özellikleriyle mikro ulaşım pazarında yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyuyor.

İki tekerlekli araçlara ve toplu taşıma araçlarına alternatif olan Citroen Ami, Türkiye'de de 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip kişilerin direksiyon başına geçmesine olanak sağlıyor.

Ami, Citroen'in yenilikçi yaklaşımını ve sıfır karbon salımı ile ulaşımı sağlama kararlılığını bünyesinde barındırıyor. 220 Volt priz aracılığıyla sadece 3 saatte şarj edilebilmesi ile öne çıkan Citroen Ami, erişilebilirliği, fiyat avantajı, sürüşü, park etmeyi kolaylaştıran kompakt boyutları ve yan yana iki kişinin rahat edebildiği yapısı ile mikro ulaşım dünyasında yeni bir segment oluşturdu.

Şimdi gelelim ülkemizde efsane olacak modelin fiyatına…

Bilindiği üzere Citroen Ami’nin yakında zamanda ülkemizde olması bekleniyor. Bundan ziyade modelin fiyatı daha da merak konusu haline gelmişti.

Şirket yetkililerinden yapılan açıklamaya göre fiyatın rakiplerine göre çok daha uygun fiyata satılacağı belirtilmişti. Las Vegas’ta düzenlenen lansman sonrası ülkemizde Türkiye’de de satışa çıkacak olan Citroen Ami’nin 90 bin TL gibi cüzzi bir rakama satılacağı konuşuluyordu.

Son kulis bilgilerine göre ise Citroen Ami ülkemizde satışa çıktığında 10 bin TL daha indirime giderek 80 bin TL gibi bir rakama satılacak. Eğer Citroen Ami lansmana özel belirtilen fiyata satılırsa arz talep konusunda yoğunluk yaşanması bekleniyor.

Kısa bir süre içerisinde modelin resmi rakamlarının da açıklanması beklenir. Resmi fiyat listesi açıklanır açıklanmaz sizlerle paylaşmış olacağız.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.